The Last of Us tarzında 3D çevre çalışması

Vay be hocam bizde cinema4D'den animasyon yapmaya çalışıyoruz :D. Bende deneyeceğim dediğiniz programlardan bir şeyler yapmayı.
Hocam C4D ile de detayları gösterebilen gerçekçi render alırsın ama Shader çalışmasında bitiyor asıl iş. Benim çalışma biçimim bilgisayar oyunlarına yönelik olduğundan PBR shader modeli üzerinedir, tabi sadece oyun sektöründe değil sinema sektöründe de PBR shader modeli kullanılıyor. Texture painting aşamalarında PBR Metal/Rough sistemi için detay Map'leri üretiyorum, elbette emek ve ince çalışma gerektiren bir aşama, ama iş bittikten sonra çıkan sonuca değiyor. CGI görüntüler elde etmek istiyorsanız ana aşamalardan biri yani.

C4D'nin de PBR shader modeline uygun materyal desteği var, Vray gibi bir plug - in yüklesen onda da bu model üzerinde çalışman mümkün olur. Substance Designer ve Substance Painter'ı iyi düzeyde öğrenirsen çok büyük bir aşama kaydetmiş olursun bu konuda.

Hocam C4D ile de detayları gösterebilen gerçekçi render alırsın ama shader çalışmasında bitiyor asıl iş. Benim çalışma biçimim bilgisayar oyunlarına yönelik olduğundan PBR shader modeli üzerinedir, tabii sadece oyun sektöründe değil sinema sektöründe de PBR shader modeli kullanılıyor. Texture painting aşamalarında PBR Metal/Rough sistemi için detay Map'leri üretiyorum, elbette emek ve ince çalışma gerektiren bir aşama, ama iş bittikten sonra çıkan sonuca değiyor. CGI görüntüler elde etmek istiyorsanız ana aşamalardan biri yani.

C4D'nin de PBR shader modeline uygun materyal desteği var, vray gibi bir plug - in yüklesen onda da bu model üzerinde çalışman mümkün olur. Substance designer ve substance Painter'ı iyi düzeyde öğrenirsen çok büyük bir aşama kaydetmiş olursun bu konuda.

Bilgi için teşekkürler hocam :D.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı