The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom için Yuzu vs Ryujinx

Astiva

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
Ankara 💻
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA0007NT = CPU: i5 12500H GPU: 3050 Ti 4GB VRAM, SSD: 512GB PCIe 4.0, RAM: 2x8GB DDR4 3200MHz OS: Windows 11 Pro

Macbook Air M1 = CPU + GPU: Apple M1, SSD: 256GB, RAM: 8GB
Meslek
Joker
Merhaba,

Zelda oyunlarını çok seviyorum ve Cemu üstünden Breath of the Wild 2K 75 FPS sabit oynadım uzun bir süre. Breath of the Wild başlıkta belirttiğim iki emülatörden daha iyi performans sunuyordu Cemu üstünden, malum Wii U emülatörü sonuç olarak. Eski nesil emülatörlere hakimim fakat bu Nintendo Switch emülatörleri hakkında bilgim ve tecrübem yok, oyunda yeni oldığu için doğru düzgün video bulamadım zaten. Performans olarak Yuzu vs Ryujinx dersek ve ekstra avantajları olsun hangisini tercih edersiniz?

Oyunu oynayacağım sistem;

RTX3050 Ti.
i5 12500H.
2x8GB 3200MHz RAM.
PCI-e 4.0 Samsung SSD.

Emülatör için bu sistem bilgileri yeterli galiba. @Mr. DarkTech hocam siz ne dersiniz ?

Merhaba,

Zelda oyunlarını çok seviyorum ve cemu üstünden breath of the wild 2K 75 FPS sabit oynadım uzun bir süre. Breath of the wild başlıkta belirttiğim iki emülatörden daha iyi performans sunuyordu cemu üstünden, malum Wii'u emülatörü sonuç olarak. Eski nesil emülatörlere hakimim fakat bu Nintendo Switch emülatörleri hakkında bilgim ve tecrübem yok, oyunda yeni oldığu için doğru düzgün video bulamadım zaten. Performans olarak yuzu vs ryujinx dersek ve ekstra avantajları olsun hangisini tercih edersiniz?

Oyunu oynayacağım sistem;

RTX3050 Ti.
i5 12500H.
2x8GB 3200MHz RAM.
PCI-e 4.0 Samsung SSD.

Emülatör için bu sistem bilgileri yeterli galiba. @Mr. DarkTech hocam siz ne dersiniz?

Olur elbette yardım ederim tabii ki. Bu benim için bir onurdur.

İlk olarak oyunu daha test etmedim ve bu yüzden hangi emulator için daha performanslı olur şu anlık bilmiyorum. Sizi yuzu ile başlayın.

İlk olarak oyunun dosyalarını indirerek ve yuzu emulatorunu kurarak işe başlayabiliriz.

İlk olarak oyunu daha test etmedim ve bu yüzden hangi emulator için daha performanslı olur şu anlık bilmiyorum. Sizi yuzu ile başlayın.

Oyundan oyuna illaki değişir fakat izlediğim performans testlerinde Ryujinx daha yüksek performans veriyor gibi gördüm. Yuzu önermenizin özellikle bir sebebi var mı, bilmediğim için soruyorum.

Öncelikle bir hafta kadar beklemenizi öneririm, o süre içinde oturacaklardır. Mesela Ryujinx sırf bugün 15 yama çıkardı, çoğu Zelda'ya yönelik. Otursun sistemler bir yani önce.

İkinci olarak, sisteminiz ile şu anda 1080p'de 30 fps alamayabilirsiniz. Ben 5800X3D ve 3090 Ti ile 4K'da 30 fps üstü zor alıyorum. Ama işte bir hafta bekledikten sonra rahat 60fps de alabileceğimi düşünüyorum.

Sözün özü, bekleyin şimdilik biraz.

Oyundan oyuna illaki değişir fakat izlediğim performans testlerinde ryujinx daha yüksek performans veriyor gibi gördüm. Yuzu önermenizin özellikle bir sebebi var mı, bilmediğim için soruyorum.

Bende daha denemedim maalesef ama işi sağlama almak için Yuzu önerdim ama bana kalırsa Ryujinx daha iyi bazı yönlerde.

Yuzu daha optimize bir emlulator. Bu yüzden önerdim.

Öncelikle bir hafta kadar beklemenizi öneririm, o süre içinde oturacaklardır. Mesela ryujinx sırf bugün 15 yama çıkardı, çoğu Zelda'ya yönelik. Otursun sistemler bir yani önce.

İkinci olarak, sisteminiz ile şu anda 1080P'de 30 FPS alamayabilirsiniz. Ben 5800x3D ve 3090 Ti ile 4K'da 30 FPS üstü zor alıyorum. Ama işte bir hafta bekledikten sonra rahat 60FPS de alabileceğimi düşünüyorum.

Sözün özü, bekleyin şimdilik biraz.

Evet, haklısınız. Beklemek gerekli her şeyin tam oturması için. Güncellemeler falan çıktıkca performans artacaktır.

Sen oyunun rehberini de yapmıştın. Ryujinx kullanabiliriz belki o zaman. Sen yine de işini sağlama alıp 2 emulatoru de kur.

3090 ile 30 FPS olayına katılmıyorum. Patch yapılması lazım.

Geri
Yukarı