Sürprizbozan The Walking Dead the One S Who Live yorumu

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Diziyi 2016'den beri izliyorum. Bir nevi çocukluğum, gençliğim Rick grimes ile geçti denebilir. En sevdiğim kurgusal karakterlerden birisinin olmasıyla birlikte benim için anlamlı bir karakterdi. Gel gelelim bu dizide Rick Grimes'ın işleniş şekli beni çok üzdü.
The One S who Lives'in ilk bölümünü izlediğimde ağzım açık kalmıştı çünkü aşırı kaliteli bir bölümdü. Rick'in çaresizliği ve zamanla kabulleniși 50 dakikada inanılmaz şekilde iyi işlenmişti. Hatta o kadar beğendimki anneannemle beraber aynı bölümü yine izledim. Bir sonraki hafta sonunu sabırsızlıkla bekledim. Michonne'un yolculuğuda gayet güzel işlenmiști ancak diziyle birlikte yeni gelen karakterlerin (bkz. Okafor ve Michonne'un yardım ettiği diğer çift) hızlıca öldürülmeleri, Rick ve Michonne'un kavuşmalarından sonra da NAT'in vurulması senaryoda kolaya kaçıldığını gösteriyordu.
3. bölümde ise pek bir olay olmasa da izlerken sıkılmamıștım çok fazla. Ancak 4. bölümde, yani bugün yayınlanan bölümde, o kadar çok göze batmaya başladı ki her şey...
Öncelikle benim uzun süredir sevdiğim karakter olan Rick Grimes'ı çok alakasız şekilde değiştirdiler. Andrew'in (Rick Grimes'ın aktörü) ilk bölümdeki üstün performansından sonra bu bölümdeki rolünü çok vasat buldum. 1 hafta boyunca sabırsızlıkla beklediğim bölüm 50 dakika boyunca sadece "michonne Rick'i ikna etmeye çalışsın, Rick Crm'i ele geçirmeyi kafaya taksın, iki tane zombi keselim, sonra sevișilen odaya geri dönelim" döngüsünden ibaretti. Hayal kırıklığına uğramıştım. Sezon 5'teki ailesi için her şeyi yapmaya hazır olan Rick'ten eser yoktu.
Açıkçası buraya yalnızca içimi dökmek istedim. Çünkü hiç beklediğim şekilde ilerlemiyor dizi ve bunun sürpriz elementi olmasından çok berbat senaryoya sahip olmasına bağlıyorum maalesef. Umarım final bölümünde düzgün bir son verirler.

Diziyi 2016'den beri izliyorum. Bir nevi çocukluğum, gençliğim Rick grimes ile geçti denebilir. En sevdiğim kurgusal karakterlerden birisinin olmasıyla birlikte benim için anlamlı bir karakterdi. Gel gelelim bu dizide Rick Grimes'ın işleniş şekli beni çok üzdü.
The One S who Lives'in ilk bölümünü izlediğimde ağzım açık kalmıştı çünkü aşırı kaliteli bir bölümdü. Rick'in çaresizliği ve zamanla kabulleniși 50 dakikada inanılmaz şekilde iyi işlenmişti. Hatta o kadar beğendimki anneannemle beraber aynı bölümü yine izledim. Bir sonraki hafta sonunu sabırsızlıkla bekledim. Michonne'un yolculuğuda gayet güzel işlenmiști ancak diziyle birlikte yeni gelen karakterlerin (bkz. Okafor ve Michonne'un yardım ettiği diğer çift) hızlıca öldürülmeleri, Rick ve Michonne'un kavuşmalarından sonra da NAT'in vurulması senaryoda kolaya kaçıldığını gösteriyordu.
3. bölümde ise pek bir olay olmasa da izlerken sıkılmamıștım çok fazla. Ancak 4. bölümde, yani bugün yayınlanan bölümde, o kadar çok göze batmaya başladı ki her şey...
Öncelikle benim uzun süredir sevdiğim karakter olan Rick Grimes'ı çok alakasız şekilde değiştirdiler. Andrew'in (Rick Grimes'ın aktörü) ilk bölümdeki üstün performansından sonra bu bölümdeki rolünü çok vasat buldum. 1 hafta boyunca sabırsızlıkla beklediğim bölüm 50 dakika boyunca sadece "michonne Rick'i ikna etmeye çalışsın, Rick Crm'i ele geçirmeyi kafaya taksın, iki tane zombi keselim, sonra sevișilen odaya geri dönelim" döngüsünden ibaretti. Hayal kırıklığına uğramıştım. Sezon 5'teki ailesi için her şeyi yapmaya hazır olan Rick'ten eser yoktu.
Açıkçası buraya yalnızca içimi dökmek istedim. Çünkü hiç beklediğim şekilde ilerlemiyor dizi ve bunun sürpriz elementi olmasından çok berbat senaryoya sahip olmasına bağlıyorum maalesef. Umarım final bölümünde düzgün bir son verirler.
Ben ilk defa walking dead dan sıkıldım bütün serilerini izledim en kötüsü one s who lives olabilir

diyorum birşey eksik şimdi oldu ben yeni bölümü izlemedim. :)

Ben ilk defa walking dead dan sıkıldım bütün serilerini izledim en kötüsü one s who lives olabilir
ben pek öyle düşünmüyorum bence bir eksiği doldurdu gibi geliyor bana twdde ordu yada ordu benzeri hiç bu kadar iyi işlenmemişti bi ftwd vardı oda çok kısa sürdü.

yeni bölüm o kadar kötü mü ya.

diyorum birşey eksik şimdi oldu ben yeni bölümü izlemedim. :)
Rick'in mızmızlanmasını ve sanki genç aşıklar gibi sürekli sevişmelerini çıkarırsak bu bölümde hiçbir şey olmuyor. Gerçekten arada 2 aylak kesip Walking Dead dizisi olduklarını unutturmamaya çalıştılar bu bölümde.
ben pek öyle düşünmüyorum bence bir eksiği doldurdu gibi geliyor bana twdde ordu yada ordu benzeri hiç bu kadar iyi işlenmemişti bi ftwd vardı oda çok kısa sürdü.
Bende CRM kısmında çok heyecanlıydım ancak ilk bölümden sonraki hiçbir bölümde CRM iyi yansıtılamadı. Koskoca orduya önderlik eden 3-4 tane karakteri sundular sadece.
yeni bölüm o kadar kötü mü ya.
TOWL'un en kötü bölümüydü bence. İlk bölümden itibaren gittikçe senaryonun kalitesi düştü bence.
Keşke başladığı kalitede devam etseydi dedim gerçekten.

Ben aslında sevdim ama anlaşılmayan kısım dizi zombilerle alakalı değil. Rick TWD'nin ilk bölümünden beri ailesini aramaya çalışıyordu, çok kısa sürede buldu, ailesine göz dikenleri ortadan kaldırdı, yaşayanları öldürmeyiz diyen birisinden adamın boğazını koparan birisine dönüştü. Ailesini kaybedince Rick için bir amaç kalmamıştı, Rickin son cümlesi zaten onları buldumdu, amacım kalmadı dedi kısaca. Michonne ile bir ilişkisi olsa bile pek ısınamadım ama bu önemli değil. Dizi aslında çok önceden bitmiş olmasına rağmen Andrew'in oyunculuğu ve dizi Rickin hikayesi olduğu için yine nostalji adına izliyorum. Evet eskisi gibi zombiler (aylaklar) bir tehdit değil, bir zombi öldürmek için üç kişi sopalarla zombiye vururdu, dizi daha ıssız gibiydi ama sen kaliteyi bozmasan bile izleyici için artık basitleşecek, bunun çözümü uzatmamak ama isteyen herkes kendi finalini yapıp diziyi biterebilir o yüzden uzatmaya karar verdiler ama bu uzun olduğundan ön yargıya sebep oldu. İlk bölümü izleyenler dizinin bu kadar büyüyeceğini, değişeceğini ve hala ailesi için çabalayacağını kim tahmin edebilirdi? Rick bile kendisi düşünemezdi bence.
1711497674655.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı