The Witcher 2 oynanmalı mı?

Kimi "özetini oku geç" diyor, kimi "oyna" diyor.

Ben Witcher 3 oynamadan önce özetini okudum ve bazı detaylı özet videolarını dinledim. Witcher 3'ü 92 saatlik bir oynanıştan sonra bitirdim ve yakın zamanda önceki oyunlarını da oynayıp tekrar başlamak istedim. Önce 1. oyunu oynamaya çalıştım. Çalıştım diyorum çünkü mekanikler dayanılacak gibi değildi. Sonra 2. oyunu oynadım ama 3. oyunu oynadıktan sonra hiçbir hikaye beni içine alamadı. Keşke önce 2. oyunu oynasaydım,sana da bunu tavsiye ederim. Zaten 25 saat kadar kısa bir hikayesi var.

Witcher 2, Witcher 3'e göre daha zor bir oyundur. İksir ve işaret kullanımına önem verir. Bir Nekker sürüsüne bodoslama dalarsanız kısa süre sonra öleceksinizdir.

Oyun 3 bölümden oluşuyor. 2. bölümü farklı şekilde oynayabiliyorsunuz ve gerçekten 2. bölüm çok ustaca tasarlanmış. Ayrıca, verdiğiniz kararlar oyunun işleyişini, bazı karakterlerin ölmesini vs. sağlıyor.

Oyun RPG ve Aksiyon temasını çok iyi işliyor. Açık Dünya kısmında ise bana göre bekleneni vermiyor. Türkçe dil desteğinin de bulunması ayrı bir avantaj.

Oyunu sadece ana görevleri yaparak ortalama 20 ila 25 saatte bitirebiliyorsun.

Witcher 3'te gördüğün çoğu olay, çoğu karakter bu oyun ile bağlantılı.

Son olarak da, oyunda Letho var. Söylemeden olmaz :)
Oynamalısın.

Witcher 2'yi oynamaya çalıştım ama çok zordu.
Başı zor, gerisi kolay. Dodge yapmayıp, savunma yapmayıp, kılıcına yağ sürmeyip, iksir içmeyip ve işaret kullanmayıp yaratıklara bodozlama dalarsan birkaç saniye içerisinde ölürsün.

Witcherların normal bir insana göre avantajları mutasyonlar ve az önce saydığım şeyler, onları da kullanamayınca veya kullanmayınca bir witcherın normal bir insandan farkı kalmıyor. Witcher 2, bu açıdan takdir edilesi bir oyun. Kitaplarda Geralt, iksir içmeden asla herhangi bir canavarı/canavarları avlamaya gitmez. Witcherlar o kadar da güçlü varlıklar değil, sadece sıradan insanlardan biraz daha avantajlılar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı