The Witcher 3 alınır mı?

50'şer saatlik oyunları 5-10 dakikalık video ile anlayıp sonra hikaye konusunda sorun yaşamadım demek iyiymiş.

Bende bu şekilde özetleri dinleyip 3.oyuna başlamıştım. Sorun yaşamıyorsun değil ama dinlediğin özetler 3.oyunun konusunu anlaman için yeterli oluyor. Tabii ki oyunları oynayan birisi ile dinleyen birisi arasında illaki bilgi farkı oluyor. Ama 1 ve 2.oyunları oynamak istemeyip direk 3.oyun ile seriye başlamak isteyenler için yeterli oluyor bence. Zaten önceki mesajımda da dediğim gibi 2.oyun videolardan gördüğüm kadarıyla hâlâ oynanabilir gözüküyor. Fakat ilk oyuna tahammül edebileceğimi düşünmüyorum kendi açımdan :D.

Witcher 3'ü almanız için arkadaşlar gerekli şeyleri söylemiş ancak oyunu almak ve oynamak konusunda bazı gerekçelere ek yapmak gerekirse:
İndirimde 15 liraya alınabilecek en iyi oyun.
Bunun yanı sıra Witcher 3 öyle bir oyun ki Witcher 3 oynadıktan sonra çıkan RPG oyunlarının büyük bir kısmının ondan esinlendiğini anlarsınız.
Witcher 3 çoğu oyunun aksine hikayeyi bitirince size okuyabilecek bir kitap serisinin kapısını aralar.
Witcher 3'ün bir de jesti vardır o da Türkçe olarak kendi ekibi tarafından çevrilmesidir.
Witcher 3 başlarda: Hay böyle oyuna. Dedirtip sonra oyunu bitirdikten sonra şuraya 3-5 bir şey koyaydınız bari yahu, dedirten ve bana yapmadığım bir şeyi (oyun övmeyi) yaptıran nadir oyunlardandır.
Not: Witcher 1 günümüz oyunlarına aşina olanlar için pek oynanası değildir ama Witcher 2 oynayıp Witcher 3 oynayabilirsiniz. Bu sayede hem hikayeyi takip eder hem Witcher 3'de 2'de yaptığınız tercihlerinizin üzerine oyunu oynayabilirsiniz.

Bende bu şekilde özetleri dinleyip 3.oyuna başlamıştım. Sorun yaşamıyorsun değil ama dinlediğin özetler 3.oyunun konusunu anlaman için yeterli oluyor. Tabii ki oyunları oynayan birisi ile dinleyen birisi arasında illaki bilgi farkı oluyor. Ama 1 ve 2.oyunları oynamak istemeyip direk 3.oyun ile seriye başlamak isteyenler için yeterli oluyor bence. Zaten önceki mesajımda da dediğim gibi 2.oyun videolardan gördüğüm kadarıyla hâlâ oynanabilir gözüküyor. Fakat ilk oyuna tahammül edebileceğimi düşünmüyorum kendi açımdan :D.
Witcher 1 eski ve katlanılmaz gelebilir çoğu kişiye bana gelmemişti ki ben RPG oyunları pek sevmeyen biri olmama rağmen sevmiştim. Oyunun hikayesi kaliteli ve sürükleyici gerçekten seçimlere göre çoğu olayın değişmesi gibi durumlarda çok iyi. Witcher 2 zaten kesinlikle oynanması gereken bir oyun günümüzde bile hem grafik hem oynanış hem hikaye olarak sağlam bir yapım. Oynamadıysan en azından 2. oyuna şans ver derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı