The Witcher 3 anlamak için Witcher 2 gerekli mi?

Oynasan iyi olur fakat Withcer 2 mekanikleri çok değişik. Geçenlerde indirip oynamak istedim fakat başaramadım. Alışması Witcher 3'ten sonra çok zaman alır. Eğer seri halinde oynayayım diyorsan da serilerin arasında en az 1 oyun koy. Yani ilk bitir, sonra başka oyun oyna ve sonra diğer oyuna geç. Yoksa mekaniksel anlamda çok zorlanırsın. Ha oynamayayım diyorsan da youtube'da bu oyunun hikayesini anlatan çok güzel türkçe ve ingilizce videolar var. İzleyip de çok rahat kavrayabilirsin olayı. Save olayı da şöyle etkiliyor, Gerald'ın 2. oyuna bağlı bir dövmesi var. 2. oyunun savesi ile başlarsan o dövme geliyor. Farklı bir etkisi var mı bilemem.

Oyuna direk 3. oyundan giriş yapıp hikayeyi anladım diyenler anladıklarını zannetsinler. 1. oyunun mekaniksel açıdan rezalet olması sebebi ile onu es geçip Youtube'den hikayesini anlatan videolar izleyin. 2. oyunu kesinlikle oynayın ardından 3. oyuna geçiş yapın. Direk 3. oyundan giriş yaparsanız başlar başlamaz ben neredeyim, ne yapıyorum deyip hiçbir şey anlamazsınız.

Ayrıca dizinin 3 oyunla hiçbir alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı