The Witcher 3 hikayesinin sonu

Nomoreslow

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirici
64 saatlik maceramın sonuna geldim. Sizler için spoilersız bir inceleme yapacağım, kendi tarzımda 😄

Novigrad ve Oxenfurt ovalarında gezdiğim, göl kenarlarında "şimdi damlar bu zıpır garkolanlar" dediğim, son sahire bükücü olarak geçirdiğim büyük bir 64 saatti benim açımdan. Oyunu sindire sindire oynayan insanlardan olduğum ve Witcher tarzı oyunlar az bulunduğundan dünyasını keşfetmek için elimden geleni yaptım, tüm kontratları tamamladım, kadim dostum roach ile gezmediğim yer kalmadı denebilir.

Grafikler senesine göre gayet iyi, oyunun atmosferini çok iyi yansıttığını söyleyebilirim, gece özellikle daha kısa diye yolunuzdan sapıp uçsuz bucaksız ormanlara girince rahatsız hissetmiyorsunuz değil. Zaten oyunun atmosferine çok iyi uyan bir bölümümüz daha var...

Optimizasyon konusunda yorum yapmayacağım, açıkçası araştırmadım.

O müzikler yok mu? The fields of Ard Skellig eşliğinde Toussaint'ta gezerken oyun oynadığımı unutmam, Priscilla'nın handa çaldığı o harika ve tüylerimi diken diken eden müzik, oyundaki herkes onu izlerken bende adeta büyülenmiş gibi ekrana bakıyordum.

Eski çağ oyunları, fantastik büyü ve gizem barındıran ögelerin aşığı olarak, bu oyun bana her çeşit zevki verdi. Ek paketler harikaydı, heart and stone biraz yürüttü ama olsun, efsane bir ek paketti. Blood and Wine komple bir şaheserdi, zorlu düşmanları vardı gerçekten.

Diyaloglar yerindeydi, açıkçası hikaye aşığı bir insansanız hiçbir diyaloğu geçeceğinizi sanmıyorum, adeta uzun soluklu bir dizi bitirmiş gibi hissedeceksiniz kendinizi, her yeni karşılaştığınız insan, canavar ve benzeri şeyleri işiniz bittikten sonra oturup okumanın verdiği o zevk inanılmazdı...

Oyunda çok kapsamlı olmasa da bir eşya oluşturma, rün takma, iksir muhabbetleri var, açıkçası çok takılmadım, oyun zaten size güzel ekipmanlar verecektir. Fakat "usta" dediğimiz ekipmanlar var ki görev gibi gidip parçalarını oluşturarak usta zanaatkarlara harika eşyalar yaptırabiliyorsunuz, dediğim gibi ben oyunun bana verdiği ve benim satın aldığım eşyalarla zorlanmadım.

Ekonomi iyi, kontrat alıp pazarlık yapıp fiyatı yükseltirdim hep, bazen de girdiğim mekanlarda incelediğim kutu, varil vb başka yerlerde floren bulabildiğim için herhangi bir itemi almakta zorluk çekmedim.

Hikaye düzgün işlenmiş, asi kızımız Ciri'nin ele geçirilmemesi için Wild Hunt denen kadim düşmanlarımızla savaşıyoruz, bu savaşta bize krallar, sahireler bile yardımcı oluyor.

Köy köy gezip kontrat yaparken aldığım o haz, "o demircide gördüğüm kılıcı almalıyım" dedikten sonra kontrat aradığım zamanlar, atıma atlayıp o harika atmosferi keşfedip deli gibi ekran görüntüsü aldığım günleri unutmayacağım, ara verip verip tekrardan girdiğim bir oyundu benim için, yarım saat önce bitirdim ve şu anda hüzünlü hissediyorum.

Çok uzatmadan söylemek isterim ki, sisteminiz yeterli ise ve oynayacak bir oyun arıyorsanız kesinlikle oynayın.

Yeni bir kayıt açıp tekrar oynar mıyım? Kesinlikle oynayacağım, farklı farklı diyaloglarla hikaye az da olsa şekillenebiliyor ve farklı sonların olduğu da duydum.

(Lütfen deniz ve göl kenarlarında, su birikintilerinde dikkatli olun 😊)

Dosya Ekleri

• 292030_screenshots_20200912231750_1.jpg
    292030_screenshots_20200912231750_1.jpg
    513,2 KB · Görüntüleme: 173
Kusuruma bakmayın ama spoiler yememek için okumadım konuyu. :D Ben sonunu göremedim ve göremeyecek gibiyim. Büyük savaş için adam topluyordum en son. Yan görevleri yapmadığım için de bazıları savaşa katılamıyordu. O noktada bıraktım. Belki bir gün baştan başlarım bu oyuna. :D

Witcher 3 için 64 saat oyun süresi çok kısa. Ana görevlerden ziyade yan görevleri çok zevkli. Tüm görevleri bitirmeye odaklı oynasaydın eminim daha çok keyif alırdın, bir dahakine o şekilde denemeni öneririm. Benim görüşüme göre gelmiş geçmiş en güzel oyunlardan biridir Witcher 3. İncelemen için eline sağlık :)

Witcher 3 için 64 saat oyun süresi çok kısa. Ana görevlerden ziyade yan görevleri çok zevkli. Tüm görevleri bitirmeye odaklı oynasaydın eminim daha çok keyif alırdın, bir dahakine o şekilde denemeni öneririm. Benim görüşüme göre gelmiş geçmiş en güzel oyunlardan biridir Witcher 3. İncelemen için eline sağlık :)
Tüm kontratları bitirdim, at yarışı ve dövüş müsabakaları görevleri kaldı sadece geriye. 😊 Kaldı ki oyunun ilk 20 saatlik kısmını farklı bir hesaptan oynamak zorunda kalmıştım, kaldığım noktaya gelene kadar biraz hızlandım diyebilirim, yoksa keşfedilmedik hiçbir yer bırakmadım..
Kusuruma bakmayın ama spoiler yememek için okumadım konuyu. :D Ben sonunu göremedim ve göremeyecek gibiyim. Büyük savaş için adam topluyordum en son. Yan görevleri yapmadığım için de bazıları savaşa katılamıyordu. O noktada bıraktım. Belki bir gün baştan başlarım bu oyuna. :D
Sıfır spoiler dostum, dilediğin rahatlıkla okuyabilirsin.

Tüm kontratları bitirdim, at yarışı ve dövüş müsabakaları görevleri kaldı sadece geriye. 😊 Kaldı ki oyunun ilk 20 saatlik kısmını farklı bir hesaptan oynamak zorunda kalmıştım, kaldığım noktaya gelene kadar biraz hızlandım diyebilirim, yoksa keşfedilmedik hiçbir yer bırakmadım..

Sıfır spoiler dostum, dilediğin rahatlıkla okuyabilirsin.
84 saatte bitiremezsin. Emin ol geride bir şeyler bırakmışsındır. Yan görevler sadece kontratlar, müsabakalar ve yarışlar değil türlü türlü görevler var. Oyunun tamamen bitirmeye odaklı oynanmış haliyle oyun süresi ortalama 170 saat.

Kusuruma bakmayın ama spoiler yememek için okumadım konuyu. :D ben sonunu göremedim ve göremeyecek gibiyim. Büyük savaş için adam topluyordum en son. Yan görevleri yapmadığım için de bazıları savaşa katılamıyordu. O noktada bıraktım. Belki bir gün baştan başlarım bu oyuna. :D.

Birden farklı sona sahip bir oyun witcher 3 spoiler yeseniz bile oynayın bence sonunu kendiniz oluşturuyorsunuz.

84 saatte bitiremezsin. Emin ol geride bir şeyler bırakmışsındır. Yan görevler sadece kontratlar, müsabakalar ve yarışlar değil türlü türlü görevler var. Oyunun tamamen bitirmeye odaklı oynanmış haliyle oyun süresi ortalama 170 saat.
Dostum yan görevlerim bitti 😂 Sadece haritada ? işaretlerim kaldı, ek olarak da Şarap, at yarışı ve Dövüş müsabakalarını yapmadım
Birden farklı sona sahip bir oyun witcher 3 spoiler yeseniz bile oynayın bence sonunu kendiniz oluşturuyorsunuz.
O kadar da değil canım, yine sabit yerler var hikayede spoiler çok tehlikeli.

Geri
Yukarı