The Witcher 3 oynanır mı?

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 11B
Dün akşam Steam üzerinden The Witcher 3 GOTY aldım. İndirime girmişti yaklaşık 14-15 TL tuttu sanırsam. Konuya gelirsek herkesin övdüğü oyunun ben de artık tadına bakmak istedim. Efsanevi efsunger Geralt'ı incelemeye karar verdim. Fakat oyunu indirmekle indirmemek arasında kaldım. Çok fazla uzun olduğu söyleniyor hikayesi. Bir zamandan sonra bıktırır mı? İlk başları sıkıcıysa şimdiden söyleyin de oyuna başlarsam sıkılıp bırakmayayım :D çok fazla at üstünde yol çekiyorsak bir zamandan sonra sıkabilir diye düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sırf herkes seviyor diye siz de sevmiş gibi davranıp burada bana oyunu övmezseniz sevinirim. Oyunu iyisiyle kötüsüyle oynayıp bitirmiş birisi anlatırsa daha çok sevinirim.

yanıtı biraz geç attım farkındayım ama bence bi insan coğu kişinin sevdiği bi hikayeli oyundan sıkılmaz gerçekden çok iyi ben hiç sıkılmadım eğer sıkılan bir yapın varsa ana görevleri yaparak hızlı bir şekilde bitirirsin ben ana görevleri ve azcıkda yan görevleri yapmışdım şimdi 2. oynayaşımda hepsini yapıyorum efsane oyun

elder scrolls 4 oblivlionu 200 saat oynadım ve onun dışında hiç büyük rpg oyunu oynamadım
onu sevdiysem witcher 3ü de sever miyim benzer tarz bir oyun mu?
obliviondaki gibi güzel lootlar zırhlar toplayabiliyor muyuz etraftan sürekli

Witcher serisinin maalesef Elder Scrolls serisi ile uzaktan yakından alakası yok desem yanlış olmaz. Elbet de benzerlikleri var fakat iki seri birbirinden çok ayrı. Elder Scrolls serisi RPG yönüyle öne çıkar ve RPG oyunudur da. Witcher serisi daha çok RPG soslu aksiyon/macera oyunudur. Elder Scrolls serisi kadar geniş RPG öğeleri sunamaz sana. Daha çok hikayeyi takip etme oyunudur. Aynı son çıkan AC oyunları gibi. Doğru düzgün rol yapma öğeleri bile yoktur oyunda. Tüm role play'i kır saçlı herifin tekinden yaparsınız. Diyaloglarla seçim yapmanıza izin verir fakat bu zaten günümüz oyunların çoğunda standart olmaya başlayan şeylerden biri. Witcher işte story-driven dediğimiz, hikaye kısmında detay barındıran bir açık dünya oyundur. Millet her kılıçlı oyunu RPG zannetmeye başlayınca durum bu hale geldi bence.

Öncelikle açık dünyada free roam takılmayı seviyorsanız ve kafama göre şunu yapar veya yapmam diyorsanız Witcher size göre bir oyun değildir. Gidip istediğiniz görevi kafanıza göre yapamazsınız. Level gereksinimi vs. ister. Veya basit bir örnek daha verirsek mesela Skyrim'deki gibi bir eve girip birisine yankesicilik falan yapamazsınız. Evdeki veya odadaki şeyleri alıp cebe indiremezsiniz. Alacağınız şeyler bellidir. Kısacası oradaki şeyler figuran gibidir. Oynanış kısmında da pek bir çeşitlilik sunamaz. Oyun boyunca iki kılıç ve bir arbelet kullanırsınız. Bir de bunların yanında belli başlı basit büyüler vardır o kadar. Elder scrolls oyunlarda ise durum çok farklıdır. İster okçu ister savaşçı olursunuz, ister tek el kılıç-büyü takılırsınız veya salt hırsız build bile kasabilirsiniz. Opsiyonel pek çok açıdan daha geniştir. O yüzden Elder Scrolls serisine aşina olup bu oyunu oynayacaklar bu yazdıklarımı dikkate alırsa sevinirim.

Son düzenleme:
Witcher serisinin maalesef Elder Scrolls serisi ile uzaktan yakından alakası yok desem yanlış olmaz. Elbet de benzerlikleri var fakat iki seri birbirinden çok ayrı. Elder Scrolls serisi RPG yönüyle öne çıkar ve RPG oyunudur da. Witcher serisi daha çok RPG soslu aksiyon/macera oyunudur. Elder Scrolls serisi kadar geniş RPG öğeleri sunamaz sana. Daha çok hikayeyi takip etme oyunudur. Aynı son çıkan AC oyunları gibi. Doğru düzgün rol yapma öğeleri bile yoktur oyunda. Tüm role play'i kır saçlı herifin tekinden yaparsınız. Diyaloglarla seçim yapmanıza izin verir fakat bu zaten günümüz oyunların çoğunda standart olmaya başlayan şeylerden biri. Witcher işte story-driven dediğimiz, hikaye kısmında detay barındıran bir açık dünya oyundur. Millet her kılıçlı oyunu RPG zannetmeye başlayınca durum bu hale geldi bence.

Öncelikle açık dünyada free roam takılmayı seviyorsanız ve kafama göre şunu yapar veya yapmam diyorsanız Witcher size göre bir oyun değildir. Gidip istediğiniz görevi kafanıza göre yapamazsınız. Level gereksinimi vs. ister. Veya basit bir örnek daha verirsek mesela Skyrim'deki gibi bir eve girip birisine yankesicilik falan yapamazsınız. Evdeki veya odadaki şeyleri alıp cebe indiremezsiniz. Alacağınız şeyler bellidir. Kısacası oradaki şeyler figuran gibidir. Oynanış kısmında da pek bir çeşitlilik sunamaz. Oyun boyunca iki kılıç ve bir arbelet kullanırsınız. Bir de bunların yanında belli başlı basit büyüler vardır o kadar. Elder scrolls oyunlarda ise durum çok farklıdır. İster okçu ister savaşçı olursunuz, ister tek el kılıç-büyü takılırsınız veya salt hırsız build bile kasabilirsiniz. Opsiyonel pek çok açıdan daha geniştir. O yüzden Elder Scrolls serisine aşina olup bu oyunu oynayacaklar bu yazdıklarımı dikkate alırsa sevinirim.
tüh ya anladım şimdi. evet ben oblivionu çok sevdim çünkü istediğim her şeyi yapmakta özgürdüm neredeyse. ana hikayede çok ilerlemeden hep yan görevler yapıyordum en başta da. tüm haritayı gezmiştim benim için çok zevkliydi. karakterimi aşırı derecede kastığım için dünyanın en güçlüsü benim hissi veriyordu nede olsa bana kimse kafa tutamıyordu. etraftan sürekli ganimet toplamak farklı zırhlar çalmak hatta yapmak. sürekli daha iyisini elde edebiliyordum. oyunun en sevdiğim yanı buymuş anlaşılan. witcher hakkında konuşurken insanlar rpg olarak da bahsettiği için yanlış düşünmüşüm ben tamamen. Teşekkürler. Peki Elder Scrolls serisine benzer bir oyun önerisi yapabilir misiniz acaba?
Grafikleri aşırı iyi olmazsa daha iyi olur. Mesela Elden Ring değil de eski tarz oyunların atmosferini daha çok seviyorum nedense

Kendinizi hikayede tam hissetmek için kitaplarını romanlarını okumanız gerekiyor oyunu oynadım ve çok eksik hissetim her şeyi yaratık kesmek bos kesmek 0 eğlence veriyor insana bence de abartılmış bir oyun. Oyun serisi olmasa bile roman olarak sağlam bir hikaye sahip oyun balon.

Geri
Yukarı