The Witcher 3 oynanır mı?

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 11B
Ben direkt Witcher 3 ile başladım ama hiç hikayede anlam veremediğim bir yer olmadı zaten karakterleri de oyun kendisi tanıtıyor ama gene de ilk oyundan başlamak daha iyi olur.

İşte bu seriye finalinden dalıyorlar sonra da ahkam kesıyorlar peki söyle bakalım Geralt'la Yennefer arasındaki bağ nereden geliyor ve nasıl oluyor, büyücüler konseyi kimler ve hangi amaçla kurulmuşlar ve neden redenya kırallığından kaçıyorlar emery var emerys aslında kim. Bunlar ve daha birçok sorunun cevabı wicher 3 de yok oyun zaten bunları biliyor olduğunuzu varsayıyor.

Dün akşam Steam üzerinden The Witcher 3 GOTY aldım. İndirime girmişti yaklaşık 14-15 TL tuttu sanırsam. Konuya gelirsek herkesin övdüğü oyunun ben de artık tadına bakmak istedim. Efsanevi efsunger Geralt'ı incelemeye karar verdim. Fakat oyunu indirmekle indirmemek arasında kaldım. Çok fazla uzun olduğu söyleniyor hikayesi. Bir zamandan sonra bıktırır mı? İlk başları sıkıcıysa şimdiden söyleyin de oyuna başlarsam sıkılıp bırakmayayım :D çok fazla at üstünde yol çekiyorsak bir zamandan sonra sıkabilir diye düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sırf herkes seviyor diye siz de sevmiş gibi davranıp burada bana oyunu övmezseniz sevinirim. Oyunu iyisiyle kötüsüyle oynayıp bitirmiş birisi anlatırsa daha çok sevinirim.

Bende ilk başlarda oynarken sıkılmıştım lakin belirli bir saatten sonra oyun efsane sarıyor. Oyunun o kadar çok içine girmiştimki başından hiç kalkmadan 13 saat oynadığımı hatırlıyorum. Hikayesi bir zaman sonra seni içine çekmeye başlıyor. Witcher 1 ve 2'yi hiç oynamama rağmen çok sevdiğim bir oyun oldu. Oyunu bitirdikten 1 ay sonra falan oyunun içine girip sadece rouch la o dünyanın içinde gezmekten bile zevk almaya başlamıştım. Şu an tekrar başlayacağım. DLC'leriyle alman çok iyi olmuş. Pişman olmayacaksınız. Sana tavsiyem oyun bir müddet sonra sıkmaya başlarsa bir ara ver sakin kafayla bir daha otur oyunun başına. Oyun zaten çok uzun bitirmek için değil eylenmek için oyna. Zaten oyunun hikayesi seni oynatmaya zorluo oyunla bağ kurmaya başlıyorsun. Ben de enis kirazoğlunun abartmasıyla başlamıştım iyi ki başlamışım. İyi oyunlar diliyorum sana.

İşte bu seriye finalinden dalıyorlar sonra da ahkam kesıyorlar peki söyle bakalım Geralt'la Yennefer arasındaki bağ nereden geliyor ve nasıl oluyor, büyücüler konseyi kimler ve hangi amaçla kurulmuşlar ve neden redenya kırallığından kaçıyorlar emery var emerys aslında kim. Bunlar ve daha birçok sorunun cevabı wicher 3 de yok oyun zaten bunları biliyor olduğunuzu varsayıyor.

Ben seri hakkında ahkam kesmedim sadece oyundan zevk almak için illa ilk oyundan başlamak gerekmediğini söyledim ve orada ilk oyundan başlarsa daha iyi olacağını da belirttim.

Oyunda 138. Saate geçtim. (Oyunu 1.5-2 ay önce almıştım)
• Ana hikayeyi en iyi sonla bitirdim
• Bütün soru işaretlerini bitirdim
• Kontratlar/yangörevler bitti
• Hearts of Stone DLC'sinin ilk görevini yaptım (devam ediyorum)
DLC'ye bundan yarım saat önce geçiş yaptığım için pek yorum yapamam 😀. Ama Ana Hikaye ve genel açık dünya hakkındaki yorumum:
Muazzam!
Evet harika bir "Açık Dünya" oyunu olmayabilir ama oynamaktan sıkılmadığım oyunlar arasında rahatlıkla yer alacaktır.
Bende başladığımda "acaba sıkılır mıyım? Alışabilir miyim?" Gibi takıntılar yapmıştım ancak oyuna başlayınca boşu boşuna tereddüde kapıldığımı anladım
RPG oyunu olduğu için öncelikle:
Sinematikler gayet yeterli, oyun içi müzikler moda sokuyor (silver for monster ve Kaer trolde ❤️) Seçimlerin gerçekten etki ettiğini hissediyorsun. Aksiyonu tam yerinde (oyunu 3. Seviye zorlukta bitirdim) At mekaniklerine gelecek olursak; RDR2'den sonra bu oyuna başladığım için at mekanikleri aşırı gözüme battı ama idare eder.
Tavsiyem:
Oyunun ilk 10 saati (eğer önceki oyunları oynamadıysanız/hikayeyi bilmiyorsanız) Geralt'a (ana karakterimiz) alışmaya çalışman. Çünkü Geralt abimizin (beton yetmez) mizacı birazcık alışılmadık 😁
İyi oyunlar dilerim

Ben seri hakkında ahkam kesmedim sadece oyundan zevk almak için illa ilk oyundan başlamak gerekmediğini söyledim ve orada ilk oyundan başlarsa daha iyi olacağını da belirttim.

Ben zaten kitapları okumadan ilk 2 oyunu oynamadan zevk alamazsın demedim bir bok anlamazsın dedim. Hikayenin öneminin bu kadar yüksek olduğu bu oyuna başlamak için kitpların okunması ilk 2 oyunun oynanması gerektiğini söyledim. Bu konuda bilgi sahibi olmayan biri çıkıp "yooo anlaşılıyoo" deyince sinir oluyorum doğal olarak.

Ben çok sevemedim. Ama bu benimle ilgili bir sorun. Çünkü ben oyun oynarken boş boş gezmeyi ve etrafı incelemeyi severim. Ama Witcher 3 temasında oyunları seviyorsan hikayesi güzel bir oyun
Ben çok sevemedim. Ama bu benimle ilgili bir sorun. Çünkü ben oyun oynarken boş boş gezmeyi ve etrafı incelemeyi severim. Ama Witcher 3 temasında oyunları seviyorsan hikayesi güzel bir oyun.
Yahu tam da sevemedigini soyledigin sebeplerin belki de en krali bu oyun. Dag bayir istedigin kadar gez dolas magaralara gir arastir

Ben çok sevemedim. Ama bu benimle ilgili bir sorun. Çünkü ben oyun oynarken boş boş gezmeyi ve etrafı incelemeyi severim. Ama Witcher 3 temasında oyunları seviyorsan hikayesi güzel bir oyun.
Zaten oyundada boş boş gezebiliyorsun istiyorsan Sen oyunu oynadığına eminmisin
Sen oyunu oynadığına emin misin İstersen saatlerce boş boş gelebiliyorsun
Dün akşam Steam üzerinden The Witcher 3 GOTY aldım. İndirime girmişti yaklaşık 14-15 TL tuttu sanırsam. Konuya gelirsek herkesin övdüğü oyunun ben de artık tadına bakmak istedim. Efsanevi efsunger Geralt'ı incelemeye karar verdim. Fakat oyunu indirmekle indirmemek arasında kaldım. Çok fazla uzun olduğu söyleniyor hikayesi. Bir zamandan sonra bıktırır mı? İlk başları sıkıcıysa şimdiden söyleyin de oyuna başlarsam sıkılıp bırakmayayım :D çok fazla at üstünde yol çekiyorsak bir zamandan sonra sıkabilir diye düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sırf herkes seviyor diye siz de sevmiş gibi davranıp burada bana oyunu övmezseniz sevinirim. Oyunu iyisiyle kötüsüyle oynayıp bitirmiş birisi anlatırsa daha çok sevinirim.
Çalışıyorsan fazla zaman veremem dersen 1 ay sürer dlcler hariç Ama çok keyif alırsın Oyunun uzun olması kesinlikle sıkmıyor Çünkü konu olsun yan görevler olsun hepsi ayrı ayrı işlenmiş

Son düzenleme:
Witcher 2 oynamadiysan zorlanirsin diye düşünüyorum, oyun içine gelirsek kocaman harita var köyler var her köyünde yan görevleri ve efsunger kontratlari var, oyunu kolayda oyna yaratiklara dönerci ustasi gibi çata pata girersen gard yapip indiriyorlar seni dövüş sistemini bilmiyorsan sogutur, karakter gelisimine cok kafa yormuyorsun ama mutajenlere dikkat et acayip kuvvetlendiriyor seni internetten bakabilirisn, oyun icnde Gwent diye kart oyunu var handa takiliyorsun😊 bazen saatlerce oynadigimi bilirim.

Geri
Yukarı