The Witcher 3 Sıkmaya Başladı

Skyrim 8 yıl önce çıktığı için olabilir bu :) the witcher 3 hep oynamak istiyceğim bir oyun olucak aklımda ama saygı duymam gereken şeylere sadece kendim karar veriyorum ne yazıkki :)

Skyrim ile Witcher arasında 4 sene fark var, Witcher'da daha dün çıkmış bir oyun değil. Onun da üzerinden 4 sene geçti eskimeye başlıyor. IGDB puanı 100 üzerinden 99, Metacritic puanı 100 üzerinden 93 olan, 251 farklı ödülle "dünyanın en çok ödül alan oyunu" ünvanına erişmiş bir oyuna saygı duymuyorsan da sen bilirsin, duyması gerekenler duymuş ki bu oyun bu pozisyona gelmiş, saygılar.

Ben Skyrim' i de çok beğendim, The Witcher 3' ü de, ikisi de farklı gayet iyi oyunlar, ikisi de oynadığım en iyi oyunlar listesinde.

Öncelikle ben RPG seven biriyim, hatta oynadığım tüm oyunlarda serpiştirilmiş RPG öğeleri bile hoşuma gidiyor. İlk Skyrim oynadığımda ya kardeşim ben ne oynuyorum böyle bu nasıl bir oyun keyiften öleceğim diyordum günde 7-8 saat başından kalkmıyordum, neyse The Witcher 3 başladım ilk 4-5 saat oynadım hikaye ve moda girebilmek için ama yok Skyrim gibi dünyasına mı giremedim bilmiyorum. Sırf beni içine çeksin +100 saat oynatsın diye zorluyorum yok olmuyor. Giriyorum biraz oynayıp sıkılıp çıkıyorum, bayıcı gelmeye başladı. 17 saat kadar oynadım çoğunda AFK'yım zaten maximum oynayış sürem 10 saat falandır. Bir şey söyleyin yardım edin veya neden böyle olduğunu yorumlayın :(

Ben bu oyunu 160 saat oynadım. Hala harita da soru işaretli yerler var. Hikaye bitti.
Bu oyunda sürekli hikaye ile gidemezsin. Hikayelerden çok yan görevleri yapman lazım.
Sen bodozlama oynamışsın.

Bilmiyorum farkında mısınız da bu serinin son oyunu. Kendinizi kaptırmak için kitapları okuyup ilk iki oyunu da oynamak gerek. Ben ilk 3 oyunu oynayıp daha sonra kitapları okuyunca fark ettim ki özellikle 3. oyunda o kadar çok gönderme var ki kitaplara. Şak diye 3. oyundan başlarsanız evrene giremezsiniz tabi. Artık evrenden çıkış aşaması çünkü o oyun giriş değil. Gerçekten merak ederseniz başlayın kitapları okuyarak sonra ilk iki oyun ve ardından da son oyun. Araya da biraz zaman koyun ki üst üste oynayıp sıkılmayın. Benim tavsiyem budur evreni tamamen anlayıp zevk almak için.

İlk oyuna hafızamızı kaybetmiş bir şekilde başlıyoruz ve ikinci oyunda da hafızamızı geri kazanmaya çalışıyoruz o yüzden kitaplar okunmadan da oynanabilir ancak oyunlar kitaplarda yaşanan her şeyi anlatmıyor o yüzden bence 3. oyundan önce kitaplar okunmalı mutlaka.

Geçenlerde bir Witcher hayranı polonya konsolosluğu'nun önüne teşekkür pankartı bıraktı. Böylesi kaliteli oyunlara, oyunun yapımcısı cdpr gibi geliştirici ekiplere saygı duyup değer veren insanlar da var. LOL, PUBG gibi yeni yetmelerin oynadığı sanatsal, kültürel ve felsefi açıdan yoksun sadece rekabet üzerine olan oyunlar türedi son yıllarda ve çoğu yeni yetmenin video oyun kültürü PUBG, LOL gibi oyunlar ile sınırlı ne yazık ki.

Hikayeli yapımlar gün geçtikçe azalıyor. Hele ki Witcher 3 gibi karakterleri ve evreni ile büyüleyici olan, yan görevleri ana görevler kadar kaliteli olan oyun sayısı günümüzde bir elin parmaklarını geçmez.
Bu arada yeni yetme diye söz ediyorum ama henüz ben de 23 yaşıma yeni girdim sayılır.
😀

indir.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir Witcher hayranı polonya konsolosluğu'nun önüne teşekkür pankartı bıraktı. Böylesi kaliteli oyunlara, oyunun yapımcısı cdpr gibi geliştirici ekiplere saygı duyup değer veren insanlar da var. LOL, PUBG gibi yeni yetmelerin oynadığı sanatsal, kültürel ve felsefi açıdan yoksun sadece rekabet üzerine olan oyunlar türedi son yıllarda ve çoğu yeni yetmenin video oyun kültürü PUBG, LOL gibi oyunlar ile sınırlı ne yazık ki.

Hikayeli yapımlar gün geçtikçe azalıyor. Hele ki Witcher 3 gibi karakterleri ve evreni ile büyüleyici olan, yan görevleri ana görevler kadar kaliteli olan oyun sayısı günümüzde bir elin parmaklarını geçmez.
Bu arada yeni yetme diye söz ediyorum ama henüz ben de 23 yaşıma yeni girdim sayılır. 😀

Eki Görüntüle 435825

burada neye atıfta bulunuyorsunuz bilmiyorum ama ben LOL'de oynadım Skyrim'de zamanında Resident Evil'in tüm oyunlarınıda oynadım vs. vs. Yıllarca çok karma oyun oynadım ama en çok single oynadım. Şimdi sizin yorumunuza geleceğim Witcher 3 yokken hiç metin2, silkroad, LOL, DotA, vb. rekabetçi hiçbir oyuna girmediniz mi? CS:GO bile mi? Counter-Strike bile mi? Bence yorumunuz rekabetçi oyunlarda yıllarca başarısız olup single oyunlarda kendini kral hissedip içinizdeki kininizi kusmuşunuz.

burada neye atıfta bulunuyorsunuz bilmiyorum ama ben LOL'de oynadım Skyrim'de zamanında Resident Evil'in tüm oyunlarınıda oynadım vs. vs. Yıllarca çok karma oyun oynadım ama en çok single oynadım. Şimdi sizin yorumunuza geleceğim Witcher 3 yokken hiç metin2, silkroad, LOL, DotA, vb. rekabetçi hiçbir oyuna girmediniz mi? CS:GO bile mi? Counter-Strike bile mi? Bence yorumunuz rekabetçi oyunlarda yıllarca başarısız olup single oyunlarda kendini kral hissedip içinizdeki kininizi kusmuşunuz.
Size atıfta bulunarak söylemedim bütün bunları. Genel olarak ortaya konuştum. Siz neden üstünüze alınıyorsunuz ki ?

Ayrıca çoklu oyunculu oyunları da çok severim. Sevmediğimi ve başarısız olduğumu da nereden çıkardınız tam aksine gayette başarılıyım. Ön yargılı olup benim hakkımda kafanızdan bir şeyler uyduruyorsunuz ve bununla da kalmayıp bu uydurduklarınızla gelmiş burada beni suçluyorsunuz. El insaf yahu! Haddinizi hududunuzu bilin.

Bunların dışında alın size oynadığım multiplayer rekabetçi oyunlardan ekran alıntıları platform Playstation. Başarısız mıymışım görün bakalım. Farklı oyunlardan onlarca SS var bu şekilde. Tanımadığınız,hiç görmediğiniz insanlara karşı da ön yargılı olup yargısız infazdan vazgeçin. Çocukluk yapmanın lüzumu yok burada. Hiç kusura bakmayın hakkımda atıp tutarsanız ağzınızın payını da alırsınız.
Erdemli olup özür dilemenizi bekliyorum sizden.

Gran Turismo™SPORT_20190819194212.jpg
Battlefield™ 1_20170928182849.jpg
Battlefield 4™_20190803211230.jpg

Son düzenleme:
Size atıfta bulunarak söylemedim bütün bunları. Genel olarak ortaya konuştum. Siz neden üstünüze alınıyorsunuz ki ?

Ayrıca çoklu oyunculu oyunları da çok severim. Sevmediğimi ve başarısız olduğumu da nereden çıkardınız tam aksine gayette başarılıyım. Ön yargılı olup benim hakkımda kafanızdan bir şeyler uyduruyorsunuz ve bununla da kalmayıp bu uydurduklarınızla gelmiş burada beni suçluyorsunuz. El insaf yahu! Haddinizi hududunuzu bilin.

Bunların dışında alın size oynadığım multiplayer rekabetçi oyunlardan ekran alıntıları platform Playstation. Başarısız mıymışım görün bakalım. Farklı oyunlardan onlarca SS var bu şekilde. Tanımadığınız,hiç görmediğiniz insanlara karşı da ön yargılı olup yargısız infazdan vazgeçin. Çocukluk yapmanın lüzumu yok burada. Hiç kusura bakmayın hakkımda atıp tutarsanız ağzınızın payını da alırsınız.
Erdemli olup özür dilemenizi bekliyorum sizden.

Eki Görüntüle 436036Eki Görüntüle 436037Eki Görüntüle 436038

Rekabetçi oyun oynayanlara kültürel ve felsefi açıcan yoksun ve yeni yetme olduklarını söylemişşiniz şuan bu katagoriye sizde giriyosunuz, ben size haddinizi bildirdim siz bana değil. Ben rekabetçi online oyunları şuan neredeyse hiç oynamıyorum ama oynadım ara sırada oynamaya devam ediyorum siz yeni yetme kültürden yoksun vb. diyince ağzınızın payını vermek zorundayım boş yapmayın. Dediğim gibi rekabetçi oyun oynayan insanlara kültürden yoksun ve yeni yetme demek ayıp ve densizliktir. Konuştuklarınıza dikkat edin !.

Yeni konular

Geri
Yukarı