The Witcher 3 ve Red Dead Redemption 2 fazla abartılmıyor mu?

Witcher seviyorum lakin rdr sevemedim. Rdr2 sadece hikaye anlatiyor ve gidip bir yere birilerini öldürüp geri geliyoruz, sürekli dutchın bir hikayesi var ve onu oynuyoruz. Avlanma, kamp kurma gibi çok güzel yan mekanikler olmasına rağmen bunları kullanmak zorunlu değil kullanıcıya kalmış.
RDR2'nin core loopu, dutchın yanına git seni bir yere yollasın adam öldür geri gel şeklinde ve bu çok sıkıcı bence.

Witcher 3'ü 300 saat oynadım çok güzel bir oyundu abartıldığını düşünmüyorum. RDR2'yi birkaç saat oynadım beni baydı sevemedim oynayanlar oyunda biraz ilerledikten sonra keyif almaya başlanacağını söyledi o yüzden kesin bir şey demiyorum. Nötr.

Witcher seviyorum lakin rdr sevemedim. Rdr2 sadece hikaye anlatiyor ve gidip bir yere birilerini öldürüp geri geliyoruz, sürekli dutchın bir hikayesi var ve onu oynuyoruz. Avlanma, kamp kurma gibi çok güzel yan mekanikler olmasına rağmen bunları kullanmak zorunlu değil kullanıcıya kalmış.
RDR2'nin core loopu, dutchın yanına git seni bir yere yollasın adam öldür geri gel şeklinde ve bu çok sıkıcı bence.
Oyuna o pencereden bakarsan hepsi öyle gelir zaten. Sonuç olarak tüm oyunlarda bir yerlere gidip birilerini öldürüp dönüyoruz önemli olan hangi yollardan geçerek gittiğin, hikayenin anlatılışı vs.

Mesela shadow of war'da da oyunun başından sonuna kadar ork öldürüyon ama oyun asla sıkmıyor.

Witcher 3 sevemedim bir türlü ama bir gün gerçekten RDR2 oynamak isterim.

Oyuna o pencereden bakarsan hepsi öyle gelir zaten. Sonuç olarak tüm oyunlarda bir yerlere gidip birilerini öldürüp dönüyoruz önemli olan hangi yollardan geçerek gittiğin, hikayenin anlatılışı vs.

Mesela shadow of war'da da oyunun başından sonuna kadar ork öldürüyon ama oyun asla sıkmıyor.
Benim sevdiğim tarz oyunlarda gelişim var, mesela ori serisinde oyunun başındayken yapabildiklerinle oyunun sonuna yapabildiklerin bir değil. Celeste oyununda bir özellik veriyorlar ve o özelliği farklı farklı şekillerde kullanmanı bekliyorlar. Witcher da ise farklı tipte düşmanlara farklı oynanışlar geliştirmen gerekiyor. Ama RDR2 de durum böyle değil, silahların oynanışı çok yakın, oynanış çok çok az değişiyor.

RDR2 teknik anlamda çok güzel bir oyun ama oyun tasarımı hiç eğlenceli değil. Mekanikler tek başına çok güzel ama bağlantıları çok zayıf.

RDR2'yi zorlayarak 28 saat oynadım ve sıktı.

Ben hiçbir şekilde orta çağ oyunlarını sevmedim. RDR 2'yi 3 saat oynadım dedim bunu mu herkes seviyor. Yok ben ya günümüzde geçen ya da gelecekte geçen oyunları oynarım. Spoiler Apex Legends Valorant Cyberpunk 2077.
Knk rdr 2 yi tamamen bitirmesi en az 15 gün sen 15 günlük oyunu sadece 3 saatini oynarsan tabii ki birsey anlamazsın rdr 2 den iyi bir oyun tanımam ben hacı

Yeni konular

Geri
Yukarı