Çözüldü The Witcher 3: Wild Hunt açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

DirectX 12 ile oyunu açamıyorum, önceden red Launcher yokken bir sıkıntı yaşamıyordum. Şu anki güncellenmiş haliyle oynaya tıkladığımda açılır gibi oluyor tekrar uyarı vermeden oyna ya düşüyor.

Steam dosyası üzerinden witcher3.exe ile açmaya çalıştığımda ise VCRuntime140_1.dll hatası alıyor. Visual Studio C++ 2012-2015 yüklü, silip tekrar kurdum yine aynı sorunları yaşıyorum.

Oyun C: Sürücüsünde değil D: Sürücüsünde kurulu bundan kaynaklı olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar,

DirectX 12 ile oyunu açamıyorum, önceden red Launcher yokken bir sıkıntı yaşamıyordum. Şu anki güncellenmiş haliyle oynaya tıkladığımda açılır gibi oluyor tekrar uyarı vermeden oyna ya düşüyor.

Steam dosyası üzerinden witcher3.exe ile açmaya çalıştığımda ise VCRuntime140_1.dll hatası alıyor. Visual Studio C++ 2012-2015 yüklü, silip tekrar kurdum yine aynı sorunları yaşıyorum.

Oyun C: Sürücüsünde değil D: Sürücüsünde kurulu bundan kaynaklı olabilir mi?
VCredist, DirectX ve Net Framework indirin ve kurun. Sorun %100 çözülür.

Bu ikisini kurdum, 2012 ve 2015 düzelmedi.

VCRedist, DirectX ve .NET Framework indirin ve kurun. Sorun %100 çözülür.

Şu an işe gidiyorum, akşam VCRedist ve .NET Framework kurmayı deneyeyim onlar da kurulu diye biliyorum ama.

Hocam dosya doğrulamayı denediniz mi? Denemediyseniz bir deneyin isterseniz, belki çözüm olur.

İlk denediğim şey oldu hocam herhangi bir eksiklik gözükmüyor.

Witcher3.exe için rapor paylaşın o zaman, öyle bakalım.

Tabii, şu an işteyim işten dönünce arkadaşın dediklerini bir kontrol edeyim olmadı rapor alıp paylaşayım. Kendim çalıştırdığım zaman Exe'yi bu hata ile karşılaşıyorum.

VCRuntime140_1.dll

Bu arada oyun DirectX 11 ile açılıyor, 12 ile açılmıyor.

Son düzenleme:
Vcruntime140_1.dll dosyası 2015-2019 kütüphaneleri ile geliyor. 2015 değil de 2015-2019 kütüphanelerini kurduğunuza eminseniz direkt sorunun ortadan kalkmış olması gerekirdi.

Ya yanlış hatırlıyorsunuz ya da öncesinde DLL sorununu çözmek amacıyla söz konusu DLL dosyasını manuel olarak indirip sistem dosyalarına attınız. İki durumda da Process Monitor raporu ile sorunu çözebiliriz, sorun yok.

Geri
Yukarı