Rehber The Witcher 3: Wild Hunt, Geralt Cloak Modu Nasıl Kurulur?

HakanCT

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tarkov
Merhaba. Bugün sizlere Witcher 3'de Geralt Cloak modunun nasıl kurulacağını anlatacağım. Umarım faydalı olur. :)

Gerekli programlar:
Not: Mod oyunun 1.32 sürümüyle uyumludur.

Öncelikle Nexus Mod Manager'ı kurun. Basit bir kurulumu var zaten, tüm seçenekleri olduğu gibi kalsın ve ileri ileri diyin. Witcher 3'ü tanımasını bekleyin.

414287

Tanıma işlemi bittikten sonra yeşil tike tıklayın ve Quick Startup deyin. Arından Witcher 3'ü seçip, modların kurulacağı yeri açabilirsiniz. Eğer Nexus Mod Manager'dan hazır kurulan bir mod indirecekseniz buradan onaylayıp hızlıca kullanabilirsiniz. Bizim bu pencereyle işimiz yok.

414288

İndirdiğimiz modları WinRAR ile klasör olarak çıkartın, sonrasında Witcher 3'ün kurulu olduğu Mods klasörüne atın.

414289

Key Bindings Options dosyasını Mods klasörüne atmıyoruz. Onun içerisindeki bin dosyasını Witcher 3'ün içerisindeki bin dosyasıyla değiştiriyoruz. Sorun çıkma ihtimaline karşı bin dosyasının yedeğini almanızda fayda var.

414293

Dosya aktarım işi bittikten sonra birkaç ayar yapmamız gerek. Belgelerim kısmındaki Witcher 3 dosyasına gidin ve "input.settings" dosyasını not defteri olarak açın.

Ardından [Boat], [Combat], [Diving], [Exploration], [Horse], [Swimming], [Scene] başlıklarının altına şu kodu yazın:

IK_8=(Action=HoodToggle) IK_9=(Action=CapeToggle)

414313

414314

Ayar dosyasını paylaşıyorum. İsterseniz direkt indirip kullanmayı deneyin.

Google Drive:

MediaFire:

Bu ayar, 8-9 tuşlarıyla oyun içerisinde pelerin ve şapkanızı takıp çıkartmanızı sağlayacak. "Atanan Tuşlar" bölümünden tuşları da değişebilirsiniz. Eğer çıkart tak işlemleri yapılırken animasyon oluyor ama işlem gerçekleşmiyorsa zırhınızı çıkartıp öyle deneyin. Herkese kolay gelsin.

Modun görünüşüyle ilgili birkaç görsel:

414318
414319
414320

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bir süredir bu modu kurmayı deniyordum, çalışmıyordu. Az önce fark ettim diğer kişilerde input. settings dosyası The Witcher 3/bin/config/r4game/user_config_matrix/pc dosyasının içerisinde ama bende input.settings yerine input.xml dosyası var. input.settings dosyası belgeler klasöründe duruyor. Bunun sebebi nedir, sorun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Bir süredir bu modu kurmayı deniyordum, çalışmıyordu. Az önce fark ettim diğer kişilerde input. settings dosyası The Witcher 3/bin/config/r4game/user_config_matrix/pc dosyasının içerisinde ama bende input.settings yerine input.xml dosyası var. input.settings dosyası belgeler klasöründe duruyor. Bunun sebebi nedir, sorun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.
Oyununuz güncelse ve tüm adımları doğru bir şekilde uygularsanız çalışacaktır. Tam olarak anlamadım ama eğer dosyayı açamıyorsanız dosyaya sağ tıklayıp özellikler kısmından birlikte aç yerini not defteri olarak düzenlemeyi deneyebilirsiniz.

Oyununuz güncelse ve tüm adımları doğru bir şekilde uygularsanız çalışacaktır. Tam olarak anlamadım ama eğer dosyayı açamıyorsanız dosyaya sağ tıklayıp özellikler kısmından birlikte aç yerini not defteri olarak düzenlemeyi deneyebilirsiniz.

Hocam Witcher 3 Next gen Update gelince tekrar başladım şimdi modlar kuruyorum geralt cloakın Next gen uyumlu modu çıkmış onu indireceğim fakat pelerin üzerinden silahların çıkmasına uyuz oluyorum bununla ilgili bir mod vardı unuttum modun adını bilen varsa atabilir mi?

Hallettim hocam sağolun.

2 sene önce yaptığım yorumda yapabilmiştim bu sene tekrar kurayım dedim script hatası veriyor sadece kapüşonda, pelerini yükledim tuş atamalarını da yaptım fakat kapüşon olmadığı için pelerinde çalışmıyor.

2 sene önce yaptığım yorumda yapabilmiştim bu sene tekrar kurayım dedim script hatası veriyor sadece kapüşonda, pelerini yükledim tuş atamalarını da yaptım fakat kapüşon olmadığı için pelerinde çalışmıyor.
Oyun şu an 4.01 sürümünde ve Next Gen için uygun olan modu kurmama rağmen ben de çalıştıramadım. Muhtemelen modun güncellenmesi lazım. Eğer çalıştırabilirsem konuyu güncelleyeceğim.

Geri
Yukarı