Sürprizbozan The Witcher 3'te Yennefer ve Triss Geralt'ı odasına çağırıyor

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Paveloyd Belki şundan bahsediyor olabilirsiniz, Witcher 3 oyunu; herhangi bir Witcher kitabından değil. Witcher'ın son kitabı olan ''Gölün Hanımı'' kitabından sonrasını anlatıyor; Ama kesinlikle aynı evrende geçiyor. Hatta hatırladığıma göre kitapların yazarı Andrzej Sapkowski, Witcher 3 oyununu ''Witcher hikayesinin devamı'' olarak nitelendirmişti.

Konu Geralt, Yennefer ve Triss'in ilişkisiyse oyuna değil kitaba bakmak zorundasın.

Ne alaka dostum? Sen kafana göre bir şey belirleyemezsin oyunda gayet bir hikaye işlendi biri oyunu oynamaz biri kitabı okumaz sana ne oluyor?

Ne alaka dostum? Sen kafana göre bir şey belirleyemezsin oyunda gayet bir hikaye işlendi biri oyunu oynamaz biri kitabı okumaz sana ne oluyor?
''Oyunda gayet bir hikaye işlendi'' derken? Oyunda işlenen hikayenin vahiy yoluyla geldiğini falan mı sanıyorsun sen? Geralt ve Yennefer'ın ilişkisi, Triss'in Geralt'a olan aşkı falan hep kitaplardan geliyor. Oyunlarda ise bu ilişkiler, kitaplarda atılan temellere dayanarak devam ettirilmiş sadece. Tabii CDPR'nin Triss & Geralt zorlamasıyla birlikte.

Çünkü Yennefer çok güzel. İsterse kitaplarda Yennefer şeytan olsun, gene de güzel.
Kim ne derse desin. Benim için Triss, normal; güzel bir kadın. Yennefer ise bir Tanrıça.

Son düzenleme:
"Oyunda gayet bir hikaye işlendi" derken? Oyunda işlenen hikayenin vahiy yoluyla geldiğini falan mı sanıyorsun sen? Geralt ve Yennefer'ın ilişkisi, Triss'in Geralt'a olan aşkı falan hep kitaplardan geliyor. Oyunlarda ise bu ilişkiler, kitaplarda atılan temellere dayanarak devam ettirilmiş sadece. Tabii CDPR'nin Triss & Geralt zorlamasıyla birlikte.

Dostum oyunun kitaptan devam ettiğini biliyorum. Konudaki mesajlarımızı adamakıllı okursan bunu anlayacaksın ben kitapları okumayan bir kişi olarak oyundan hareketle konuşuyorum. Oyuna bakarsak da Yen ucube birinin teki kitap beni ilgilendirmez çünkü okumadım tam tersi olabilir bunu inkar etmiyorum zaten.

Dostum oyunun kitaptan devam ettiğini biliyorum. Konudaki mesajlarımızı adamakıllı okursan bunu anlayacaksın ben kitapları okumayan bir kişi olarak oyundan hareketle konuşuyorum. Oyuna bakarsak da Yen ucube birinin teki kitap beni ilgilendirmez çünkü okumadım tam tersi olabilir bunu inkar etmiyorum zaten.
Konuyu baştan sona okudum zaten. Benim takıldığım nokta şu, sen; ''Oyuna bakarsak Yen ucube birinin teki'' diyerek Yennefer hakkında genelgeçer bir yargı ifade ediyorsun. Bende normal olarak sana ''Kime göre, neye göre?'' sorusunu soruyorum ve bu bağlamda da Witcher'ın ana hikayesine, yani kitaplara kayıyoruz.

Ayrıca tekrar ediyorum, oyunlarda Yennefer; kime göre ve neye göre ''tam bir ucube''?

Konuyu baştan sona okudum zaten. Benim takıldığım nokta şu, sen; "oyuna bakarsak yen ucube birinin teki" diyerek Yennefer hakkında genelgeçer bir yargı ifade ediyorsun. Bende normal olarak sana "kime göre, neye göre?" sorusunu soruyorum ve bu bağlamda da Witcher'ın ana hikayesine, yani kitaplara kayıyoruz.

Ayrıca tekrar ediyorum, oyunlarda Yennefer; kime göre ve neye göre "tam bir ucube"?

Bana göre öyle kanka ama kimse SADECE oyunlara bakarak yen Triss'den daha iyi bir seçenek diyemez.

Bana göre öyle kanka ama kimse SADECE oyunlara bakarak yen Triss'den daha iyi bir seçenek diyemez.
Neden diyemesin dostum? Ben Witcher serisine Witcher 3'ü oynayarak başlamıştım, kitap falan okumuyordum ve direkt Yennefer'ı seçmiştim. Yennefer'ın o asil tavırları beni kendisine çekmişti çünkü.
Oyunlara baktığımızda Triss'in amacı kendini ne yapıp edip Geralt'a beğendirmek ve Geralt'la aynı yatağa girebilmek, bir onuru; gururu, kişiliği yok. Ne desen, ne istesen yapıyor.
Yennefer ise tam tersi. Kendini zorla Geralt'a beğendirmeye çalışmıyor, ''Beni ya olduğum gibi sev ya da hiç sevme'' kafasında. Bir onuru, gururu, kişiliği var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı