The Witcher 3'ü sevemiyorum

Oyunu çoktan satın almıştım fakat bilgisayarım kaldırmadığı için hiç oynama fırsatı bulamamıştım. Şimdi yeni sistemimle oynayayım dedim 1 saat dayanabildim. Aşırı derecede sıkıldım ve çok şaşırdım bu kadar iltifat edilen oyun bu kadar berbat nasıl olabilirdi. Kelimenin tam anlamıyla balon bir oyun. Bir görev veriyor 1 saat sağa sola koşuyorsun. At sürme mekaniği berbat. W tuşunu kıracaktım sinirden. Görevlerin nasıl yapılacağı tam bir muamma ve boş. Ya RPG oyun bana göre değil ya da oyun tam bir balon.
Çok dar perspektiften bakıp eleştirinizi yapmışsınız, kaçırdığınız çok şey var.
Bir görev veriyor 1 saat sağa sola koşuyorsun.
Hızlı yolculuğu kullanarak vaktinizi harcamazsınız, ki zaten görev yerine giderken yolda bir sürü olaylarla karşılaşıyorsun örnek verecek olursam, keşfedilmemiş yerler, mağaralar, hazineler, zırhlar ve kılıçlar bu sayede oyun sizi tamamen içine çekiyor, atmosferin mükemmelliğini hissettiriyor.
At sürme mekaniği berbat. W tuşunu kıracaktım sinirden.
Atı zaten savaş içinde kullanan pek yoktur, mekaniği kötü olması pek sorun değil bu yüzden ama bende yeterince iyi diyemem.
Görevlerin nasıl yapılacağı tam bir muamma ve boş.
Görevler için yeterince bilgi veriyor "Görevler" sekmesinde, haberiniz yok sanırım.
Ya RPG oyun bana göre değil ya da oyun tam bir balon.
Oyunun mekaniğini vesaire eleştirebilirsiniz, kötü diyebilirsiniz ancak hikayesine ve oyun içi atmosferine asla balon denmez. Çok geniş bir haritası var oyunun, gezip gezip bitiremeyeceğiniz, keşfetmekte zorlanacağınız ya da oyunu bitirseniz bile gözden kaçırdığın çok fazla bölge bile olabilir. Oyunun görev çeşitlilikleri çok fazla, aşırı hemde. Son olarak RPG size göre değil.

Boşu boşuna bu balon oyuna param gitti ya iade de edemiyorum. Üstüne para koyup bannerlord alırdım. Of canım çok sıkkın. Oyunun bu kadar berbat olmasını beklemiyordum.
Mount & Blade de bana göre çöp bir oyun. Bannerlord da çok hypelandı. Ama balon çıkacak.

Zevkler ve renkler tartışılmaz elbette.

Sonuçta ortada 3A'nın çizgilerini yeniden çeken bir başyapıt var ortada. Witcher 3, Skyrim vb oyunları sevsek de sevmesek de inkar edemeyiz. Çığır açtılar sektörde çünkü.

Ancak Witcher'ı bir seri olarak düşünmekte fayda var. İlk oyunları oynamadan Witcher 3'e direkt başlamak bence doğru değil. Oyun, oynanıştan ziyade hikayesi ile sükse yapmış bir oyun çünkü.

Oyundan sıkılan veya "aslında o kadar da iyi değil" diyen kişiler gözlemlediğim kadarıyla ya bu türe genel olarak ilgisiz olan kişiler ya da ilk 2 oyunu es geçip Witcher 3'e direkt başlayan kişiler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı