Thermal Grizzly Hydronaut vs Kryonaut

Vakum soğutucu nadirende olsa bazı bilgisayarda fanın sesli çalışmasına sebep olabiliyor. Ama bence komple bilgisayarı kullanılmaz hale getirme riskini göze almaktansa, sadece işlemcinin fanının bozulma riskini göze almak daha mantıklı. Hydronaut ile ısı değerleriniz nasıldı?
Maker nano ile aynı değerleri aldım aşağı yukarı, Battlefield 1 tarzı işlemciye yüklenen oyunlarda throttle yaşadım hep 97 derece civarında.

Sanmıyorum ya, Hydronaut çözer sizin sılıntıyı. Benim cihaza özel durum sanırım benimki.
Umarım öyledir. Sıvı metal kullanan cihazlar genelde 55-65 derece arası çalışıyor. Sizinkisi sıvı metale göre yine yüksek ama sistem throotle olmadığı için sorununuz çözülmüş. Bazen diyorum kendime keşke şu konulardan hiç anlamasamda bilgisayarı kullanıp kapatasam. Isınmış throotle olmuş konuya hakim olmayan insan için manasız şeyler. Çalışıyor mu çalışıyor.

Umarım öyledir. Sıvı metal kullanan cihazlar genelde 55-65 derece arası çalışıyor. Sizinkisi sıvı metale göre yine yüksek ama sistem throotle olmadığı için sorununuz çözülmüş. Bazen diyorum kendime keşke şu konulardan hiç anlamasamda bilgisayarı kullanıp kapatasam. Isınmış throotle olmuş konuya hakim olmayan insan için manasız şeyler. Çalışıyor mu çalışıyor.
Hiç sormayın, soğutacağım diye 600e yakın para harcadım. Şimdi oynadığım oyunlar platformer oyunlar, arada youtube giriyorum. Boşuna yapmışım gibi hissettiriyor.

Arkadaşlar Hydranout macunu kullandım. Sonuçlar ilk testte çok kötüydü. Cihaz rahatlıkla 100 dereceyi görüyor ve devamlı throotle oluyordu. Artık soğutucu blokta bir arıza eğiklik çatlak vs olduğunu düşünmeye başlamıştım. Ama bir saat sonra falan değerler aniden düştü. Şu an hiç bir soğutucu stand fan kullanmıyorum. İşlemci 80 derecenin üzerine çok nadiren çıkıyor. Genelde 76-79 arası. Ekran kartı ise 68-73 derece arası geziyor. Oda sıcaklığım 33 dereceyken değerler bu şekildeydi. Pump out durumundan biraz çekindiğim için cihazı sürekli düz bir şekilde tutuyorum. İlerleyen zamanlarda bir değişiklik olursa yine yazarım. Umarım olmaz. Eskiden oyunlarda ayar kıssam dahi işlemci frekansı hep düşük olduğu için FPS sabit kalırdı. Şu an grafik kalitesinden ödün vermeden bir kaç ayarı kısarak iki katından biraz fazla FPS ile aynı oyunu oynuyorum.

Ben de Kryonaut kullandım. İşlemcim MSI'ın macunu ile 85 küsürlerde gezerken şimdi ortalama 82'de geziyor. İşlemci olarak fark pek yaratmadı ama ekran kartım 72 derecenin üstünü görmüyor bile.
Bakalım ileride ne olacak. Pump out olacak mı, kuruyacak mı, göreceğiz.
@Ali Çelik Hocam Hydronaut'u nereden aldınız acaba? Ben uygun bir yer bulamamıştım fiyatlar çok değişkendi. Bir de içindeki kart ile orjinalliğini kontrol ettiniz değil mi?

MSI GE72'de i7 6700HQ ve GTX 970M'de Kryonaut kullanıyorum 4 aydır.

İşlemci sıcaklığım boşta 62 derecenin altına inmiyordu. Eski termal macunum Xigmatek'in İX3 mü ne öyle bir modeliydi. Kryonaut ile boşta 48 dereceye kadar düştü. Ancak oyunlara girdiğimde yine 81 - 82 derecelerde geziyor. Eskiden 91 dereceyi görmüşlüğüm var.

GTX 970M'de ise boşta 36 derecede falan çalışıyordu o 34 derecelere indi. Oyunlarda 65 - 70 derecelerde çalışıyor.

Herhangi bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Spatulası ile ince bir katman oluşturup uygulayınca bu tip bir sorun oluşmuyor diye okumuştum.

Arkadaşlar bende de Asus Tuf Gaming A15 laptop var. Macunu yenilemek istiyorum. Hangi ürünü kullanmalıyım? Hydronaut mu mastergel maker mı?

Ben de Kryonaut kullandım. İşlemcim MSI'ın macunu ile 85 küsürlerde gezerken şimdi ortalama 82'de geziyor. İşlemci olarak fark pek yaratmadı ama ekran kartım 72 derecenin üstünü görmüyor bile.
Bakalım ileride ne olacak. Pump out olacak mı, kuruyacak mı, göreceğiz.
@Ali Çelik Hocam Hydronaut'u nereden aldınız acaba? Ben uygun bir yer bulamamıştım fiyatlar çok değişkendi. Bir de içindeki kart ile orjinalliğini kontrol ettiniz değil mi?
Evet orjinalliğini kontrol ettim. N11 den sipariş ettim. Satıcı piyasadaki fake ürünlerden dolayı satış yapmakta zorlandığını markayla iletişime geçtiğini ama bir çözüme ulaşamadığını belirtmiş. Elinde son orjinal ürünleride sattıktan sonra Thermal Grizzy marka termal macun satmayacağını falan yazmış. Ben memnun kaldım.
Arkadaşlar bende de Asus Tuf Gaming A15 laptop var. Macunu yenilemek istiyorum. Hangi ürünü kullanmalıyım? Hydronaut mu mastergel maker mı?
Termal macunda masaüstü ve dizüstü cihazlarda farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Isı iletkenliği daha iyi olan bir model pump out sorunundan dolayı kötü performans verebiliyor. Laptoplarda tavsiye edilen bir marka model bir macun kullanmanız mantıklı olacaktır. Hyronaut bunlardan biri.

Geri
Yukarı