Thermal Throttling Sorunu

B
Arkadaşlar ben bu sorunu Arctic MX-4 termal macun sürerek çözdüm bilginize.
Bilgisayarın Dell G-3 15 mi ?
Şunu denedin mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yaptım ve şuanda undervolt işlemini yapabiliyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşım thermal throttling tamamen ısıdan kaynaklı bir sorun. Termal macunu kaliteli ve güzel alırsan çözülecek sorun laptop model markasıyla alakası yok. Olsaydı en başından olurdu.

Undervolt ile ısınma problemini çözdüm, ayrıca termal macunu da en kısa sürede değiştireceğim.

Undervolt performans düşmesine de neden olur? Termal macunu deneyip undervoltu kaldır büyük ihtimal sorunun çözülecek. Çözülünce normal default olarak kullan her şeyi.

Edit: Bak ben Lenovo ThinkPad L440 kullanıyorum laptobu ikinci el aldım. Sıfır alındığından beri macun değişmemiş 100 derece de çalışıyordu işlemci sürekli thermal throttle oluyodu macunu değiştrdim kaliteli şuan 50-65 derece arası boştayken oyunlarda maks 85.

Arkadaşım thermal throttling tamamen ısıdan kaynaklı bir sorun. Termal macunu kaliteli ve güzel alırsan çözülecek sorun laptop model markasıyla alakası yok. Olsaydı en başından olurdu.
Macun değişme fırsatım olmadı ama Undervolt ile sorunu çözdüm.
Undervolt performans düşmesine de neden olur? Termal macunu deneyip undervoltu kaldır büyük ihtimal sorunun çözülecek. Çözülünce normal default olarak kullan her şeyi.

Edit: Bak ben Lenovo ThinkPad L440 kullanıyorum laptobu ikinci el aldım. Sıfır alındığından beri macun değişmemiş 100 derece de çalışıyordu işlemci sürekli thermal throttle oluyodu macunu değiştrdim kaliteli şuan 50-65 derece arası boştayken oyunlarda maks 85.
Herhangi bir performans düşüşü yaşamadım undervolttan sonra aksine performans artışı oldu diyebilirim. Termal macunu da en kısa sürede değişeceğim

Macun değişme fırsatım olmadı ama undervolt ile sorunu çözdüm.

Herhangi bir performans düşüşü yaşamadım undervolttan sonra aksine performans artışı oldu diyebilirim. Termal macunu da en kısa sürede değişeceğim.

Bende işe yaramamıştı ama çözüldüyse sevindim, iyi forumlar.

Geri
Yukarı