Thermalright AM5 secure frame alınır mı?

Yusuf Mikail

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yeni AM5 sistem düzdüm macun koruması ve sıcaklık etkisi için "Thermalright AM5 secure frame " takıyorlar. Sıcaklığa pek etki edeceğini düşünmüyorum ama macunun boşluklara taşmaması için almayı düşünüyorum sizin fikriniz ne olur? Ve bu ürünü takmak anakartı garanti dışı bırakabilir diye birkaç yorum görmüştüm öyle bir durum var mı? DeepCool'a ait bir ürün daha buldum onda soketi değiştirmeniz gerekmiyor direkt işlemcinin üzerine takılıyor resimlere ekledim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-13-17-31-25-456_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2024-04-13-17-31-25-456_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    58,8 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2024-04-13-17-29-54-506_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2024-04-13-17-29-54-506_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamda bu konuyu açacaktım, konuyu yazarken çıktın karşıma :) bende senin merak ettiklerini merak ediyorum :)
Ek olarak, deepcool için bir şey diyemem fakat Thermalright olan için sıcaklığı 1-2 derece olsada düşürdüğü söylenmiş yabancı forumlarda. Garanti dışı bırakıyor ise Deepcool daha mantıklı bir seçim olur.

Tam da bu konuyu açacaktım, konuyu yazarken çıktın karşıma :) bende senin merak ettiklerini merak ediyorum :)
Ek olarak, DeepCool için bir şey diyemem fakat Thermalright olan için sıcaklığı 1-2 derece olsa da düşürdüğü söylenmiş yabancı forumlarda. Garanti dışı bırakıyor ise DeepCool daha mantıklı bir seçim olur.

Cevap bulamadım 🙂 ama DeepCool daha mantıklı gibi 1-2 derece çok bir şey değiştirmez anakartta işlem yapmaktansa DeepCool'u işlemci üzerine koyar geçerim diye düşünüyorum.

Cevap bulamadım 🙂 ama DeepCool daha mantıklı gibi 1-2 derece çok bir şey değiştirmez anakartta işlem yapmaktansa DeepCool'u işlemci üzerine koyar geçerim diye düşünüyorum.

Olay sadece taşmasın işlemci soketine bulaşmasın diye ise evet Deepcool daha mantıklı 🙃
Fakat olay soğutmayı etkiliyorsa ve garantiyi bozmuyorsa Thermalright denemeye değer. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı