Thermaltake Smart Pro RGB 850W Bronze alınır mı?

Fena değil, 1000 TL civarlarına öyle fazla rakip ünite yok zaten, ancak SS Cool Zero var sıfırda o da indirim olursa.

Umutsuzdum ama inceleme çıktı, kabul edilebilir gibi segmentine göre. 7 yıl garanti olması da iyi.

Smart Pro 850W genel olarak orta üst seviyede bir PSU. Yeterli korumalara ve düzgün bir iç yapıya sahip, denklerine nazaran filtre kapasitorleri ikinci sınıf ama bulk kapasitör Japon (Rubycon olmalı). Voltaj regülasyonu ve ripple değerleri de gayet iyi bir model.

Beni üzmeyecekse anlaşabilirim arkadaş ile. O dediğin iç aksamlar hakkında hiç bir bilgim yok. TR'de de pek konusunu görmedim ama iyi diyen de var kötü diyen de. O yüzden sormak istedim.

Fena değil, 1000 TL civarlarına öyle fazla rakip ünite yok zaten, ancak SS Cool Zero var sıfırda o da indirim olursa.

Umutsuzdum ama inceleme çıktı, kabul edilebilir gibi segmentine göre. 7 yıl garanti olması da iyi.

İkinci el olarak alıyorum. İkinci el de 1000 TL altına doğru düzgün bir PSU bulamadım. FSP Hydro G buldum. O da iyi. Ama onunda garantisi yok. Yine de ikisi arasında kaldım. Birisi bronze birisi gold sertifikalı.

7 yıl değil. Kalan 2 yıl garantisi bulunuyor. 5 yıllık anladığım kadarıyla.

İkinci el olarak alıyorum. İkinci elde de 1000 TL altına doğru düzgün bir PSU bulamadım. FSP Hydro G buldum. O da iyi. Ama onunda garantisi yok. Yine de ikisi arasında kaldım. Birisi bronze birisi gold sertifikalı.

7 yıl değil. Kalan 2 yıl garantisi bulunuyor. 5 yıllık anladığım kadarıyla.

Detayları satıcıdan alırsınız, iyi bakılmışsa ve dolandırıcı falan değilse (param güvende olduğu için sanmıyorum) iyi fiyat.

Detayları satıcıdan alırsınız, iyi bakılmışsa ve dolandırıcı falan değilse (param güvende olduğu için sanmıyorum) iyi fiyat.

850W arıyorum hocam.

750W bakmıştım ilk başta. Ama bir kaç yorumda yetersiz gelebilir yorumu görünce korktum. Bir daha uğraşmamak için 850 alayım tek sefer de diyorum.

850W arıyorum hocam.

750W bakmıştım ilk başta. Ama bir kaç yorumda yetersiz gelebilir yorumu görünce korktum. Bir daha uğraşmamak için 850 alayım tek sefer de diyorum.

750W yeter, burada olay anakart, o nedir?

B460M-A Pro
Intel i5 10600K ES
8x2 16 GB RAM
4 tane fan.
1 Sata SSD 1 HDD

Bu şekilde ne kadar lazım ki?

750W yeter, çokça artar bile bu sisteme. Bu PSU'da sadece bir adet 4+4 pin kablosu olduğu için bazı anakartlarda kullanılmaması daha iyi, özellikle 8+8 güç beslemeli olanlarda.

B460M-A Pro zaten giriş seviyesi bir anakart, yeter yani, sadece anakart 8 pini aşmasın yeter. 8+4'lerde riskli olsa da sorunsuz da çalışabilir, garantisi yok.

750W yeter, çokça artar bile bu sisteme. Bu PSU'da sadece bir adet 4+4 pin kablosu olduğu için bazı anakartlarda kullanılmaması daha iyi, özellikle 8+8 güç beslemeli olanlarda.

B460M-A Pro zaten giriş seviyesi bir anakart, yeter yani, sadece anakart 8 pini aşmasın yeter. 8+4'lerde riskli olsa da sorunsuz da çalışabilir, garantisi yok.

Nasıl yani anlamadım? Diğer bir ilanın da 800W olan modeli var. Onu alsam?

Nasıl yani anlamadım? Diğer bir ilanın da 800W olan modeli var. Onu alsam?

Aradaki fiyat farkı ne kadar? Olabilir.

Şöyle anlatayım, anakartta işlemci güç girişi olur ya, bu sayı anakarttan anakarta değişiyor 4 pin 8 pin veya 8+4 8+8 gibi, işte PSU 750W olmasına rağmen sadece tek 8 pini karşılayacak bağlantısı var. İleride 8+4 veya 8+8 bir anakarta geçtiğinizde işlemcinin yük altında stabilitesini koruyamama ihtimali var boşta kalan pinlerden dolayı. Bazen sorun olmuyor, ekstra pinler genelde overclock için koyulur ama bazı anakartlarda bu tip stabilite sorunları olabilir. Özellikle bunun olasılığı 8+8'lerde daha fazla, 8+4'te daha az.

Aradaki fiyat farkı ne kadar? Olabilir.

Şöyle anlatayım, anakartta işlemci güç girişi olur ya, bu sayı anakarttan anakarta değişiyor 4 pin 8 pin veya 8+4 8+8 gibi, işte PSU 750W olmasına rağmen sadece tek 8 pini karşılayacak bağlantısı var. İleride 8+4 veya 8+8 bir anakarta geçtiğinizde işlemcinin yük altında stabilitesini koruyamama ihtimali var boşta kalan pinlerden dolayı. Bazen sorun olmuyor, ekstra pinler genelde overclock için koyulur ama bazı anakartlarda bu tip stabilite sorunları olabilir. Özellikle bunun olasılığı 8+8'lerde daha fazla, 8+4'te daha az.

Anakart yükseltme gibi bir derdim yok. Yani kısaca ben bu anakartta sorunsuz bunu kullanabilir miyim?

Geri
Yukarı