THH davasını kazandıktan sonra ürünün içindeki kişisel bilgiler nasıl geri alınabilir?

MrBatuGun

Hectopat
Öncelikle merhaba. Umarım konuyu doğru yere açtım. Ben laptop kullanıcısıyım ve cihazım kendi kendine kapanmıştı ancak garantisi devam ettiği halde kullanıcı kaynaklı sorun diyerek ücret istemişlerdi. Bende tüketici hakem heyetine başvurdum. Kazandım, şimdi ise cihaz yeni bir cihaz ile değiştirilecek. İçindeki bilgilerimi nasıl alabilirim? Bunun herhangi bir yolu var mıdır?

Öncelikle merhaba. Umarım konuyu doğru yere açtım. Ben laptop kullanıcısıyım ve cihazım kendi kendine kapanmıştı ancak garantisi devam ettiği halde kullanıcı kaynaklı sorun diyerek ücret istemişlerdi. Bende tüketici hakem heyetine başvurdum. Kazandım, şimdi ise cihaz yeni bir cihaz ile değiştirilecek. İçindeki bilgilerimi nasıl alabilirim? Bunun herhangi bir yolu var mıdır?

İçindeki depolama birimlerinin değiştirilmesini iste.

Evet şuan cihaz bende. Değişim için götüreceğim bir iki gün içerisinde.

İçindeki depolama birimlerinin değiştirilmesini iste.
Onu söylediğimde cihaz üreticisi ile görüşmem gerektiğini söylediler. Üretici müşteri hizmetlerini (Acer) aradığımda olumsuz yanıt verdiler. Kişisel verilerim var diski ya da içerisindekileri alabilme hakkım var değil mi?

Evet şu an cihaz bende. Değişim için götüreceğim bir iki gün içerisinde.

Onu söylediğimde cihaz üreticisi ile görüşmem gerektiğini söylediler. Üretici müşteri hizmetlerini (Acer) aradığımda olumsuz yanıt verdiler. Kişisel verilerim var diski ya da içerisindekileri alabilme hakkım var değil mi?

Bir bulut servisine yedeklenebilecekleri yedekleyin, diğerlerini harici diske yedekleyebilirseniz yedekleyin.

Bilgisayar açılmıyor maalesef. Eğer içini açarsam da değişim sırasında ve değişim sonrası herhangi bir sıkıntı olur diye ellemek istemiyorum.

Aklıma başka bir durum gelmiyor maalesef. Teslim etmeye gittiğinizde dosya aktarımı için ricada bulunun belki bir şey yaparlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı