THH kararı ret verirse ne olur?

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Bundan yaklaşık 1 ay önce Tüketici Hakem Heyetlerine başvurdum. Sebebi ise Turkcell firmasından almış olduğum Superbox ürününü taahhüt bitmeden geri vermemdir. Bunun karşılığında firma, tarafıma 1637 liralık bir cayma bedeli çıkardı. Ben de ilk olarak bu bedeli ödemek istemedim ve THH sitesinden bir başvuru işlemi gerçekleştirdim fakat belgeleri bilerek tam yüklemedim. Ardından internette araştırınca baktım bu süreç baya uzayacak ödeme tarihi içerisinde bu bedeli ödedim. Şimdi sormak istediğim soru şudur? Ben firmaya olan cayma bedelini ödeme zamanı içerisinde ödedim ve sistemde tek kuruş borcum gözükmüyor. Ama hakem heyeti belgelerini yüklemedim ve firma savunma vermiş. Büyük ihtimalle tarafıma ret çıkacak. Bunu göze aldım çünkü cayma bedelini ödedim. Bu durumda bir sorun yaşar mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgi: Forumda birkaç arkadaş sorun oluşmaz dedi ama tam emin olamadım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne gibi sorun olabilir hocam? Zaten yasal süre içerisinde ödemişsiniz, ücret konusunda firmanın talep edebileceği bir şey yok.

Hocam dedim Hakem heyeti falan sorun yaşatır mı? Bir de firma yine arıza çıkarmasın diye zaten ödemişim borcumu

Hocam tam olarak ne gibi sorun yaşatır mi? Belgeler yetersizse reddeder, tek kaybınız sizin zamanınız olur. Adı üstünde "tüketici" hakem heyeti. Karar sonucunda tüketiciye herhangi bir ceza çıkmıyor.

Hocam tam olarak ne gibi sorun yaşatır mi? Belgeler yetersizse reddeder, tek kaybınız sizin zamanınız olur. Adı üstünde "tüketici" hakem heyeti. Karar sonucunda tüketiciye herhangi bir ceza çıkmıyor.
Aynen hocam ret geldikten sonra bir süreç işler mi diye merak etmiştim sadece? Bu yüzden dedim karşı taraf kazansa bile cayma bedelini ödememe rağmen bir ücret çıkarır mı onu düşündüm

yani ret kararı çıkarsa yaşanacak bir sorun yok yalnız yanlışlıkla lehinize bir karar çıkarsa (bu işler belli olmuyor) firmanın tüketici mahkemesine itiraz davası açması söz konusu olabilir. tüketici mahkemesinin adında tüketici olması taraf olduğunu göstermiyor, böyle bir durumda başka bir süreç başlayacağı için sıkıntı yaşarsınız küçük bir ihtimalle.

yani ret kararı çıkarsa yaşanacak bir sorun yok yalnız yanlışlıkla lehinize bir karar çıkarsa (bu işler belli olmuyor) firmanın tüketici mahkemesine itiraz davası açması söz konusu olabilir. tüketici mahkemesinin adında tüketici olması taraf olduğunu göstermiyor, böyle bir durumda başka bir süreç başlayacağı için sıkıntı yaşarsınız küçük bir ihtimalle.
Anladım hocam teşekkürler. Ama eksik belge varken lehime bir karar çıkacağını pek sanmıyorum. Olur da çıkarsa ama ben ücretin iadesi için bir talepte bulunmayacağım. Bir de şikayetten vazgeçme durumum var mıdır?

Geri
Yukarı