Tüketici hakem heyeti tarafıma ret verirse ne olur?

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Arkadaşlar iyi akşamlar. Geçtiğimiz ay tüketici hakem heyetine başvurmuştum. Ancak belgeleri yüklemedim. Daha sonra sürecin uzayacağını görünce ilgili firmaya olan cayma bedelini ödedim maksat konu kapansın dedim. Tabii başvuruyu yaptığım zaman ilçe heyeti belgeleri yüklememi istemişti. Eğer yüklemezsem süreç ilk başvurduğum şekilde ilerleyecek diye belirtmişlerdi. Ben şimdi ret geleceğini biliyorum. Cayma bedelini de ödedim. Bu durumda ret gelirse bile zararıma bir durum oluşmaz değil mi?

Yardımcı olursanız sevinirim bu soru kafamı çok kurcalıyor.

Karşı tarafa borcum yok hocam. Bana çıkardıkları cayma bedelini de ödeme tarihi içinde ödedim. Bu durumda bir şey yapamıyorlar diye biliyorum. Bakanlığın Hakem heyetleri dosyasında benzer şeyler yazıyordu
Eğer mahkemelik bir durum yoksa hiçbir şey olmaz hocam içiniz rahat olsun. Ne davalar var millet neleri götürüyor endişeleneceğiniz birşey olmasın.

Eğer mahkemelik bir durum yoksa hiçbir şey olmaz hocam içiniz rahat olsun. Ne davalar var millet neleri götürüyor endişeleneceğiniz birşey olmasın.
Mahkemelik bir durum yok hocam. Karşı tarafa bir borcum kalmadı. Bana çıkardıkları cayma bedelini de zamanında ödedim. Sistemde de borç gözükmüyor zaten. Ama Tüketici Hakem heyeti sisteminde başvuru öyle belgesiz kalınca dedim ret geldiğinde başıma bir şey gelmesin yani 🙁

Mahkemelik bir durum yok hocam. Karşı tarafa bir borcum kalmadı. Bana çıkardıkları cayma bedelini de zamanında ödedim. Sistemde de borç gözükmüyor zaten. Ama Tüketici Hakem heyeti sisteminde başvuru öyle belgesiz kalınca dedim ret geldiğinde başıma bir şey gelmesin yani 🙁
Zamanla yüklenir hocam endişelenecek hiçbir şey yok, milyarlık davalar var adamlar 2 avukatla nelerden yırtıyor hey yavrum hey, adalet sistemi çökmüş

Geri
Yukarı