THH kararına göre nasıl bir yol izlemeliyim ve THH kararına nasıl itiraz edilir?

GamingKeyboard07

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık bir yıl önce aldığım ve bozuk olduğunu düşündüğüm monitörüm için daha dört ay önce koşulsuz şartsız iadenin 2024 tarihine kadar devam ettiğini öğrendiğim için dört ay önce bana ilk aldığımda ve sonra iade etmek istediğimde iade hakkı tanımayan satıcıyla ilgili THH'ye başvurdum. Fakat forumda danıştığım kişiler monitörün bozuk olabileceğini şikayette belirtmenin süreci uzatabileceğini, bu yüzden satıcının iade hakkım varken bunu sağlamamış olmasından yürümenin daha mantıklı olacağını söylediler, ben de onların önerdiği gibi bir şikayette bulundum.

Dün belirlenen karar sisteme girildi ve satıcının monitörü iade etmek istediğimde iadenin ancak bozuksa gerçekleşebileceğini söylediğini yazmıştım, fakat buna rağmen servis raporunda "monitörde arıza tespit edilemediğinin yazdığını" belirtmem sebebiyle şu an monitörün düzgün çalıştığını varsaydıkları için bana sağlanmayan iade konusunda haksız olduğum kararına varmışlar. Fakat monitörü hala mecburiyetten kullanıyorum ve yaşadığım sorunlar hala devam ediyor. Ve de bu sorunları eski monitörümde yaşamadığımı da belirtmek isterim.

Şimdi ne yapmam gerekiyor? İtiraz etmeli miyim? Monitörün servis raporunda sorunsuz olduğu yazmasına rağmen sorun yaşadığı mı belirtmeli miyim? Satıcı bana hakkım olan iadeyi sağlamamışken haksız olarak görülmem konusundan bir şey yapabilir miyim?

Bir de son bir detay daha var. Ben ilk başta bir başvuru açmıştım fakat o başvuruya 1-2 ek belge, fotoğraf vs. eklemeyi unuttuğumu fark edince ilk dosyayı açtıktan 1-2 saat sonra iptal ettim ve içinde ekler bulunan yeni bir başvuru açtım. Tüketici hakem heyeti bu durumu görünce ikinci dosyayı yaklaşık bir ay içinde kapatıp ilk dosyayı geri açtı fakat bunu yaparken ikinci dosyadaki ekleri ilkine geçirdiler mi bilemiyorum. Ne olduklarını dosyalar arasında bulabilirsem buraya da atacağım. Sizce bu bir sorun çıkarmış olabilir mi?

İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık bir yıl önce aldığım ve bozuk olduğunu düşündüğüm monitörüm için daha dört ay önce koşulsuz şartsız iadenin 2024 tarihine kadar devam ettiğini öğrendiğim için dört ay önce bana ilk aldığımda ve sonra iade etmek istediğimde iade hakkı tanımayan satıcıyla ilgili THH'ye başvurdum. Fakat forumda danıştığım kişiler monitörün bozuk olabileceğini şikayette belirtmenin süreci uzatabileceğini, bu yüzden satıcının iade hakkım varken bunu sağlamamış olmasından yürümenin daha mantıklı olacağını söylediler, ben de onların önerdiği gibi bir şikayette bulundum.
İlk paragraf biraz karışık olmuş, tekrar özetleyeyim:

1-Monitörü yaklaşık bir sene önce aldım
2-Dört ay önce buradaki bir kişi sayesinde 2023 sonuna kadar koşulsuz iade seçeneğinin devam ettiğini öğrendim
3-Öğrendiğim gibi THH'ye başvurdum
4-Başvuruda bir süre önce aldığımı ama o sıralar koşulsuz iade hakkımın devam ettiğini öğrendiğimi söyledim
5-Başvuruda forumdaki kişilerin tavsiyeleri üzerine monitörle ilgili yaşadığım sorunları belirtmeyip satıcının iade sağlamayıp işi yokuşa sürmesinden yürümeye çalıştım.

Dün belirlenen karar sisteme girildi ve satıcının monitörü iade etmek istediğimde iadenin ancak bozuksa gerçekleşebileceğini söylediğini yazmıştım, fakat buna rağmen servis raporunda "monitörde arıza tespit edilemediğinin yazdığını" belirtmem sebebiyle şu an monitörün düzgün çalıştığını varsaydıkları için bana sağlanmayan iade konusunda haksız olduğum kararına varmışlar. Fakat monitörü hala mecburiyetten kullanıyorum ve yaşadığım sorunlar hala devam ediyor. Ve de bu sorunları eski monitörümde yaşamadığımı da belirtmek isterim.
Bir de şunuda temize çıkarayım:

1-Başvurumda satıcının iadenin ancak ürün sorunluysa olabileceğini söyleyerek yalan söylediğinden bahsettim.
2-Ürünün servis raporu temiz çıktığı için satıcının hakkım olan iadeyi kabul etmemesinden bahsettim. Ama servis raporu nasıl temiz çıktı cidden anlamıyorum, şu anda eski monitörü yeniden bilgisayarıma taktım ve eski monitörde yeni monitörde yaşadığım sorunları, görüntü bozulmalarını yaşamıyorum.
3-Tüketici hakem heyeti benim ilk anlattığımı yok sayarak ürün düzün çalışıyor diye talebimi reddetti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı