Threadripper 1950X ve GTX 1080 Ti sistem performans sorunu

Sefa Kart

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
Cinematographer
  • İşlemci : AMD Ryzen 1950X Threadripper
  • Anakart : Asus Zenith Extreme x399
  • Ekran Kartı : Aorus GTX 1080 Ti Extreme Editon
  • RAM : Gskill Ripjaws 2x16 (32 GB) 3200 MHz
  • Power Supply : Corsair HX1000
  • Sıvı Soğutma : Corsair H115i
  • Kasa : Corsair 780 T Grapith
  • SSD : Samsung 750 Evo 240 GB
Sistem bu şekilde, tüm driverlar ve tüm güncellemeler yapıldı.
PC'de anlamadığım bir hantallık var. RAM'ler 2200 MHz'de çalışıyor, henüz hiçbir donanıma overclock uygulamadım. Yardımcı olacak arkadaşlar var mı? Bu hantallığın sebebi ne? BIOS güncellemesinden mi yapıyor yoksa SSD'de mi sıkıntı var? Çakışma falan mı var? Kurulumu da temiz bir şekilde yaptım. Sorun nerede acaba? Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
şuan aynıısını bende yaşıyorum sanki intel çift çekirdekli gibi kasıyor oysa uçması lazım
bilmiyorum sorun nedir bulamadım hala çalışıyorum arkadaşlar bilen birileri varsa bekliyoruz yardımlarınızı..

• İşlemci : AMD Ryzen 1950X Threadripper
  • anakart : asus prime-a x399
  • Ekran Kartı : zotac GTX 1070
  • ram : Corsair 2x8 (16 gb) 3200 mhz led
  • power supply : evga 750 80+plus gold
  • sıvı soğutma : corsair h80i v2
  • m.2 sata ssd : 500 gb nvme
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ ?
NOT : bios güncellenmesi yapılmıştır

Son düzenleme:
Sevgili dostlar,
Threadripper serisi RAM ve CPU soğutma performansına sıkı sıkya bağlıdır. 180 Watt TDP iyi bir soğutma ister ve RAM performansı da çok büyük etkendir. Be de 15 gün önce 1920X bir sistem topladım. İşlemciyi soğutmanın ne kadar önemli olduğunu denediğim testlerde direk gözlemliyebiliyorum.
Ramlarinizin CL değerlerini test ederek başlayın önce. Doğru CL değerleri ve yüksek frekans RAM, CPU performansını istediğiniz seviyeye çekecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı