ThrottleStop bilgisayara zarar verir mi?

Scrapes

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç aydır CS:GO'da fps drop yaşıyorum, 120 fps'den 20'ye düşüyor ve 10-15 saniye sonra eski haline dönüyor. İnceledim ve oynarken işlemci hızı 2,40'tan 0,79'lara kadar düşüyor sonra düzeliyor, fps drop da bu kısımda oluyor zaten. Fazla ısındığını düşünmüyorum zaten termal macun yeni ve fan temiz. İşlemci hızını 2,40'a sabitlesem sıkıntı olur mu veya bilgisayarın ömrü kısalır mı?
Laptop kullanıyorum bu arada.
i7 4700MQ 2.40 GHz
GT 755M
16,0 GB RAM

Kontrol ettin mi sıcaklıkları? Tam thermal throttling şikâyetleri bunlar. Termal macun yeni de olsa düzgün uygulanmamışsa ya da bilgisayarın montajı düzgün yapılmamışsa sorun olabilir.

Tecrübeli değilsen yapmanı önermiyorum bir tanıdığımın bilgisayarında donmalar oluşmuştu.
İmkanın varsa bilgisayarı yenilemen daha iyi olur bence.

Kontrol ettin mi sıcaklıkları? Tam thermal throttling şikâyetleri bunlar. Termal macun yeni de olsa düzgün uygulanmamışsa ya da bilgisayarın montajı düzgün yapılmamışsa sorun olabilir.
Sıcaklıkları derece olarak kontrol etmedim ama elimle ölçüyorum mesela çok sıcak değil. LoL'ü de aynı sıcaklıklarda oynuyorum böyle bir şey olmuyor. Bilgisayarcıya yaptırmıştım zaten macun yenileme işini, laptop açmak zor olduğu için risk almadım hiç. Başka bir yere götürüp yeniletmeli miyim macunu? Macun yenilenmeden önce de oluyordu bu yanlış hatırlamıyorsam, garip bir problem. GTA 5'te de oluyor.

ThrottleStop 9.2.4
https://drive.google.com/file/d/1dlgtzvz6d09n8tavy9gsbmdcy2wxclj4/view?usp=sharing

Lenovo Y510P - 4700MQ

1602913421946.png

Son düzenleme:
Birkaç aydır CS:GO'da fps drop yaşıyorum, 120 fps'den 20'ye düşüyor ve 10-15 saniye sonra eski haline dönüyor. İnceledim ve oynarken işlemci hızı 2,40'tan 0,79'lara kadar düşüyor sonra düzeliyor, fps drop da bu kısımda oluyor zaten. Fazla ısındığını düşünmüyorum zaten termal macun yeni ve fan temiz. İşlemci hızını 2,40'a sabitlesem sıkıntı olur mu veya bilgisayarın ömrü kısalır mı?
Laptop kullanıyorum bu arada.
i7 4700MQ 2.40 GHz
GT 755M
16,0 GB RAM
Verebilir evet, zarar vermeyen bir alternatif için Intel XTU kullanılabilir.

Oyun içi gösterimi açamadım ama Afterburnerdan ekran görüntüsü aldım ve cpu hızı ekran görüntüsünü de aldım. Termal macun yeniletmeden önce de vardı bu problem galiba o yüzden bilgisayarcıyı suçlamıyorum. LoL hariç her oyunda oluyor bu sorun. Üstelik güç olarak yüksek performans modunda, en düşük işlemci gücü %80 olmasına rağmen oluyor.

Dosya Ekleri

• msi.jpg
    msi.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 70
  • 085.jpg
    085.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 75
  • 240.jpg
    240.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 60
Lenovo Y510P, Nvidia GPU kullanılırken CPU'yu yavaşlatır. ThrottleStop bu sorunu çözebilir. FIVR penceresini açın ve kırmızı kutuyu 1'e ayarlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı