ThrottleStop fıvr ekranında CPU değerleri değişmiyor

HypeR18

Femtopat
Daha fazla  
HP Dizüstü bilgisayar - 15-DW2005NT adlı laptop var uzun zamandır CPU kitlenmesinden dolayı oyun dahi oynayamıyordum programı keşfedene kadar. Şimdiki sıkıntım ise bd prochot seçeneğini açtığım taktirde CPU sıcaklığım 100 derecelere kadar çıkıp laptop kendini kitliyor fıvr ekranında. CPU değerlerimi değiştirmediğim için hala 0.99 CPU da kilitli bir şekilde çok düşük FPS'lerde oyun oynuyorum. Bir bilgisi ya da tavsiyesi olan varsa çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP Dizüstü bilgisayar - 15-DW2005NT adlı laptop var uzun zamandır CPU kitlenmesinden dolayı oyun dahi oynayamıyordum programı keşfedene kadar. Şimdiki sıkıntım ise bd prochot seçeneğini açtığım taktirde CPU sıcaklığım 100 derecelere kadar çıkıp laptop kendini kitliyor fıvr ekranında. CPU değerlerimi değiştirmediğim için hala 0.99 CPU da kilitli bir şekilde çok düşük FPS'lerde oyun oynuyorum. Bir bilgisi ya da tavsiyesi olan varsa çok teşekkür ederim.
BD Prochot'u açmanız aslında sıcaklığı düşürür yani amacı odur. 😃

CPU'nun Voltage, Offset Voltage kısmına mı giremiyorsunuz?

Bu arada programda yaptığınız değişiklikleri geri almak istiyorsanız programın config dosyasını silmeniz yeterli.

Örnek:
1620319430209.png

En alttaki dosya gibi bir dosya olacak. Onu silmeniz yeterli.

Bd Prochot'u açmanız aslında sıcaklığı düşürür yani amacı odur. 😃

CPU'nun voltage, offset voltage kısmına mı giremiyorsunuz?

Bu arada programda yaptığınız değişiklikleri geri almak istiyorsanız programın Config dosyasını silmeniz yeterli.

Örnek:
Eki Görüntüle 1010982
En alttaki dosya gibi bir dosya olacak. Onu silmeniz yeterli.

Yok hocam sorunum o değil asıl sorunum sol alt kısımdaki CPU değerlerimi ne kısabiliyorum ne yükseltebiliyorum bu da bd prochot kısmını kapattığım anda 3.6GHz'ye kadar çıkıyor fakat bu da dereceyi 100 hatta 105'e kadar yükseltip kendini kitliyor benim anlatmaya çalıştığım bu CPU değerlerini nasıl aktifleştirebilirm?

1620382407086.png

Geri
Yukarı