ThrottleStop işlemci frekansı ayarlayamama

superibomc

Hectopat
ThrottleStop programında set multiplier bölümünden işlemci frekansı ayarlayamıyorum, ne yapsam yapayım değer değişmiyor veya işlemci frekansını sabitleyemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
speed shift eep yi aktif edin. default 128'dir 256'ya yaklaştırdıkça işlemcinin çıkacağı maksimum hızı sınırlandırabilirsiniz.

1587587887958.png

Burada gözüküyor mu bilmiyorum turbo mod kapalı açık olunca 3400 mhz civarları dolaşıyor kapalı olunca sadece 1700 1800 mhz arası dolaşıyor ayarlayamıyorum ve oyun oynarkende otomatik olarak 800 900 mhz civarlarına düşüyor
Benim istediğim oyun oynarken mhz nin düşmemesi çünkü düşünce fps de düşüyor oyun oynayamıyorum takılma oluyor oyun oynarken sürekli değişiyor 1700 ken 900 oluyor birden sonra birdaha yükseliyor düşüyor ve fps 60 dan 10 a falan düşüyor oyun (rust)

Son düzenleme:
SpeedShift -EPP yazıyor. onu açın yanındaki sayıyı 0 a doğru yaklaştırdıkça 3400mhz ye yakın çalışır 256 ya yaklaştıkça 800-900 mhz ye yakın çalışır. Turboyu açık tutup speedshift 0 yaparsanız hep 3400mhz de çalışacak.

speedshiftle 1700mhzye sabitleyebilir miyim yani ? aslında benim isteğim şuydu işlemci frekansını sabit tutmak oyunda iken sıcaklıktan dolayı kendi kendine düşüyor bu düşmenin yaşanmamasını istiyorum yani hep sabit çalışmasını istiyorum bu mümkün mü turboda çalıştırınca sıcaklık çok artıyor o yüzden turbo olmadan sabitleyebilir miyim işlemci max frekansına (turbosuz max frekans)

sabitlersin ama sıcaklık artar termal throttle olursa yine saat hızını düşürür. Önce cache ve core'a -0.100mv undervolt yapıp benchmark yapın. benchmark sırasında gördüğü en düşük hızın 100mhz üstünde olacak şekilde speedshiftten deneye deneye frekansı ayarlayın. Orada sabit kalacaktır.

sabitlersin ama sıcaklık artar termal throttle olursa yine saat hızını düşürür. Önce cache ve core'a -0.100mv undervolt yapıp benchmark yapın. benchmark sırasında gördüğü en düşük hızın 100mhz üstünde olacak şekilde speedshiftten deneye deneye frekansı ayarlayın. Orada sabit kalacaktır.
Merhaba dediklerini tam yapıyordum ki speedshift değerini her değiştirdiğimde mavi ekran veriyor çözümü nedir acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı