Thrustmaster T300 RS GT vs Logitech G29

quparcos

Centipat
Daha fazla  
Thrustmaster T300 RS GT
Logitech G29.
G29 olan link shifterli olan mı bilmiyorum ek olarak bir link daha koyacağım.
Şimdi ben T300 RS GT almak istiyorum ama 14.189 TL içinde shifter yok ek olarak Logitech shifter alsam 16.000 TL eder sanırım.
G29 fiyatına bakınca fiyat farkı olarak çok fazla G29 beni memnun eder mi emin değilim yardımlarınızı bekliyorum.
Daha önce hiç direksiyon seti kullanmadım alacağım direksyonu çoğu oyunda oynarım muhtemelen sıkılacağımı da sanmıyorum PC fazla girdiğimde yok.
ETS 2, Forza, Assetto Corsa aklıma ne gelirse oynamayı düşünüyorum.
Kullananlar varsa eksileri artıları anlatırsanız sevinirm.
T300RS GT alsam fiyat farkına değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Thrustmaster T300 RS GT
Logitech G29.
Şimdi ben T300 RS GT almak istiyorum ama 14.189 TL içinde shifter yok ek olarak Logitech shifter alsam 16.000 TL eder sanırım.
G29 fiyatına bakınca fiyat farkı olarak çok fazla G29 beni memnun eder mi emin değilim yardımlarınızı bekliyorum.
Daha önce hiç direksiyon seti kullanmadım alacağım direksyonu çoğu oyunda oynarım muhtemelen sıkılacağımı da sanmıyorum PC fazla girdiğimde yok.

İkisi de çok güzeller fakat T300 daha konforlu bir arkadaşımda ikisi de vardı kullandım T300 derim.

Mutlaka pedalları bir yerde dene. Eğer yarışacaksan (ACC, iRacing) pedal direksiyonun önüne geçiyor.

Thrustmaster T300 RS GT
Logitech G29.
Hocam öncelikle ikisi de işini görür ancak daha T300RS GT biraz daha profesyoneldir.

G29 dişli, T300RS GT kayışlı sistem kullanıyor bu yüzden simülasyon oyunlarında T300RS GT daha gerçekçidir ancak bildiğime göre kayışlı sistemin de bozulma riski bir tık daha fazla.
Pedal tarafına gelecek olursak bence G29 daha önde.

Yani hocam ikisini de alabilirsiniz ancak fiyat olarak G29 çok avantajlı ancak T300RS GT de daha gerçekçi bir deneyim sunuyor karar size kalmış.

Thrustmaster T300 RS GT
Logitech G29.
Dediğiniz oyunlar için özellikle T300 RS GT daha iyidir. Daha yüksek torka sahip motoru ve çift kayışlı sistemle daha pürüzsüz hissiyat verecektir. RS GT modelinin pedalı özellikle GT pedal yüzeyi olmasından ötürü T3PA modeline göre daha rahattır. Kendim de kullanıyorum sorunuz varsa alabilir, genel anlamda gayet memnunum. Zaten bundan sonraki üst modeller Moza ve Fanatec'in Direct Drive setleri ki onlar da çok pahalıdır. Bu arada sadece fiyat için kafanızda şema oluşması açısından G29 230€ T300 RS GT ise 420€.

Dediğiniz oyunlar için özellikle T300 RS GT daha iyidir. Daha yüksek torka sahip motoru ve çift kayışlı sistemle daha pürüzsüz hissiyat verecektir. RS GT modelinin pedalı özellikle GT pedal yüzeyi olmasından ötürü t3pa modeline göre daha rahattır. Kendim de kullanıyorum sorunuz varsa alabilir, genel anlamda gayet memnunum. Zaten bundan sonraki üst modeller moza ve Fanatec'in Direct Drive setleri ki onlar da çok pahalıdır. Bu arada sadece fiyat için kafanızda şema oluşması açısından G29 230€ T300 RS GT ise 420€.

420€ nerede ben en düşük 14.200'e bulabildim. G29 9 10k civarı RS GT 14.200 civarından başlıyor ben bir de shiftere takıldım G29 da var RS GT de maalesef yok ilave olarak Logitech shifter alırsam 16.000 civarına geliyor.

@4x3s D3nıed
shifter RS GT Hepsi toplam 16.000 tutuyor.
Ama G29 alırsam 10.000 civarına geliyor.

Son düzenleme:
420€ nerede ben en düşük 14.200'e bulabildim. G29 9 10k civarı RS GT 14.200 civarından başlıyor ben bir de shiftere takıldım G29 da var RS GT de maalesef yok ilave olarak Logitech shifter alırsam 16.000 civarına geliyor.
Bu dediğim yurt dışı fiyatı. Orantı kurulduğunda aslında G29'un fiyatının gereksiz şişik olduğu görülüyor. Shifter'ı sonradan da alabilirsiniz açıkçası ben ETS dışında hiçbir oyunda shifter'a ihtiyaç duymadım paddle shifter işimi gördü. Ancak almak isterseniz bir de yanına shifter için dönüştürücü adaptör veya Arduino ile kendiniz dönüştürücü de yapmalısınız çünkü shifter tek başına girişine sahip olmadığı için tak çalıştır değildir.

Bu dediğim yurt dışı fiyatı. Orantı kurulduğunda aslında G29'un fiyatının gereksiz şişik olduğu görülüyor. Shifter'ı sonradan da alabilirsiniz açıkçası ben ETS dışında hiçbir oyunda Shifter'a ihtiyaç duymadım paddle shifter işimi gördü. Ancak almak isterseniz bir de yanına shifter için dönüştürücü adaptör veya Arduino ile kendiniz dönüştürücü de yapmalısınız çünkü shifter tek başına girişine sahip olmadığı için tak çalıştır değildir.

@4X3S D3NIED 14.200 TL'ye değer mi RS GT sizin deneyiminiz nasıl acaba eksileri artıları programı var mı mesela hiç bilmiyorum alırsam da ilk defa direksiyon seti alacağım. Paddle shifter iş görür sanırım, onu da mı debriyaja basarak atıyoruz yoksa otomatik mi atıyor. ETS 2 tarzı oyunlarda da paddle shifter iş görür mü? Diyelim ilave olarak shifter aldım bu adaptör nasıl bir şey ve Arduino ile kendiniz demişsiniz ben kendim mi yapacağım anlamadım varsa link atar mısınız bunların biri yeterli galiba ya adaptör alacağım ya da Arduino mu biraz daha açabilir misin?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı