Thunderbolt 3 Girişi Olmayan Laptop'a eGPU Bağlamak

enessahin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,
Ben eGPU almayı düşünüyorum ileride fakat benim laptopumun thunderbolt 3 girişi yok diye biliyorum. Başka bir bağlama yolu yok mu?

Bide arkadaşlar bilgisayarım da USB Type C girişi mevcut acaba o dediğiniz yöntemlere gerek kalmadan takabilirmiyim? Sanırım performans düşüşü o bahsettiğiniz NVMe girişinde de olucak ama SSDyi sökmem gerekicek.

Laptopun marka-modeli nedir? Her laptop uyumlu değil. Siyah ekranda ve BIOS POST ekranında kalma hataları olabiliyor.

İnternetten elinde ki cihaza sahip olanların E-GPU yapıp yapmadığını araştır. Google'a Laptopun modeli ve EGPU yazın. Çıkanları okuyun.

Laptopun marka-modeli nedir? Her laptop uyumlu değil. Siyah ekranda ve BIOS POST ekranında kalma hataları olabiliyor.

İnternetten elinde ki cihaza sahip olanların E-GPU yapıp yapmadığını araştır. Google'a Laptopun modeli ve EGPU yazın. Çıkanları okuyun.

Bide arkadaşlar bilgisayarım da USB Type C girişi mevcut acaba o dediğiniz yöntemlere gerek kalmadan takabilirmiyim? Sanırım performans düşüşü o bahsettiğiniz NVMe girişinde de olucak ama SSDyi sökmem gerekicek.

Type C bağlantısından bağlanan GPU işlemciyle haberleşemez. Type C portunuz sadece USB kapısından ibaret. Thunderbolt kapısı aynı zamanda PCI kontrolcü içerdiği için E-GPU desteğine sahip.

Type C bağlantısından bağlanan GPU işlemciyle haberleşemez. Type C portunuz sadece USB kapısından ibaret. Thunderbolt kapısı aynı zamanda PCI kontrolcü içerdiği için E-GPU desteğine sahip.
Çok teşekkür ederim bilgi için, peki ya NVMe girişine bahsedilen şekilde aparat ile bağlamaktan başka seçenekler var mı veya da NVMe bağlantısı Thunderbolt 3 girişine kıyasla ne kadar performans verir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı