TikTok'tan nasıl para kazanılabilir?

Hocam o şekilde düşündüm de kendi dilimize çevirince bi' garip oluyor ya. Yerli meme var, yabancı meme var. Hepsi kendi dilinde iyidir diye düşünüyorum ben ama kullanılabilir bir fikir, teşekkür ederim.
Bazı şakalarda öyle oluyor ama genel olarak ingilizce kelime oyunu içermeyen videolar kullanılabilir bir de bir şeye yeteneğiniz varsa freelancer olabilirsin örnek olarak çizime yeteneğin varsa çok takipçili olmayan küçük ünlüleri çizerek başla ve açıklamaya etiketle seni farkedip hikayesinde paylaşması olası sonra para karşılığı insanları çizersin hem bu şekilde büyürsen sponsor da alabilirsin.

Yabancı meme sayfalarından post alıp çeviri yapıp sayfanda paylaşabilirsin büyürsen bir yerden sonra sponsorlardan kazanabilirsin.
Hocam memeler genelde kelimelerin okunuşu veya yazılışı ile alakalı oluyor. Örneğin: HDMI- HD, am i?

Bazı şakalarda öyle oluyor ama genel olarak ingilizce kelime oyunu içermeyen videolar kullanılabilir bir de bir şeye yeteneğiniz varsa freelancer olabilirsin örnek olarak çizime yeteneğin varsa çok takipçili olmayan küçük ünlüleri çizerek başla ve açıklamaya etiketle seni farkedip hikayesinde paylaşması olası sonra para karşılığı insanları çizersin hem bu şekilde büyürsen sponsor da alabilirsin.
Ya öyle çok yeteneği olan birisi değilim ana yeteneğimin dil üzerine olduğunu düşünüyorum fakat dilde freelancer olmak çok zor. Türkçe iş imkanı bulamıyorsun bulsan bile yazım hataları çok geriyor insanı çünkü verilen işler böyle normal benim yaptığım gibi çizgi roman çevirisi olmuyor, makaleler oluyor ki ücretleri de çok düşük. 5 dolardan veriyorlar adamlar, ben canım çıkana kadar TDK sözlüğünden kelimelerin yazımına, yazım kurallarına, noktalama kurallarına bakacağım ve bir makalenin çevirisini yapacağım lakin işin sonunda elde edeceğim para 100 tl bile değil.

Hocam o şekilde düşündüm de kendi dilimize çevirince bi' garip oluyor ya. Yerli meme var, yabancı meme var. Hepsi kendi dilinde iyidir diye düşünüyorum ben ama kullanılabilir bir fikir, teşekkür ederim.

Mümkünse kendi cinsiyetimde kalmak isterim :D.

Yayın açmayı düşünmüyorum ya, direkt böyle video paylaşıp gelir elde etmek istiyorum, o tür bir imkan var mı?

İşte dediğim gibi izin verirse paylaşmayı düşünüyorum ve yukarıda dediğim gibi yayın açmakla ilgili pek iyi düşüncelerim yok ki ülkemizdekilerin de izleyeceğini pek sanmıyorum çünkü şaklaban varken sanatçının suratına bakılmaz(kendime sanatçı demiyorum sadece buraya tek uygun laf bu geldi aklıma :D.).

Bildiğim kadarıyla attığın videolardan para kazanamıyosun kazansan bile canlı yayındakinden az kazanabilirsin.

Bildiğim kadarıyla attığın videolardan para kazanamıyosun kazansan bile canlı yayındakinden az kazanabilirsin.

Bir deli gelip gemi midir uçak mıdır ne haltsa ondan atmazsa tabii.

Mümkünse kendi cinsiyetimde kalmak isterim :D.

Yayın açmayı düşünmüyorum ya, direkt böyle video paylaşıp gelir elde etmek istiyorum, o tür bir imkan var mı?

İşte dediğim gibi izin verirse paylaşmayı düşünüyorum ve yukarıda dediğim gibi yayın açmakla ilgili pek iyi düşüncelerim yok ki ülkemizdekilerin de izleyeceğini pek sanmıyorum çünkü şaklaban varken sanatçının suratına bakılmaz(Kendime sanatçı demiyorum sadece buraya tek uygun laf bu geldi aklıma :D.).
Direkt video paylaşıp kazanmayı bilemem youtube gibi değil sistemi sanırsam. Reklam vs gelirse anca.

Yeni konular

Geri
Yukarı