Times meydanında Türkiye'deki kadın hakları protestosu

Kadına şiddetin sorumlusu kadınlardır. Kendine düzgün bir eş seçemiyorsa benim pek umrumda olmaz. Tecavüz olaylarında kadınları sorumlu tutmuyorum bu yüzden linç etmeye çalışmayın.

Kadına şiddetin sorumlusu kadınlardır. Kendine düzgün bir eş seçemiyorsa benim pek umrumda olmaz. Tecavüz olaylarında kadınları sorumlu tutmuyorum bu yüzden linç etmeye çalışmayın.
Eş seçmek o kafa kolay mı? Git bak sevgili iken öldürülen kadın sayısına.
Bu olayın hiç gündeme geldiğini gördünüz mü?

Emine Bulut'u hiç duydun mu, peki Özge Can?

Fetöcüler bu ara reklam panolarına falan reklamlar da veriyorlar(STOP ERDOGAN). Bizimkiler de (STOP GULEN) reklam veriyorlar. Ben Türkiye'de İstanbul Sözleşmesi imzalandıktan sonra cinayetlerin arttığı "kanaatindeyim". Çünkü kamu davalarına göz gezdirirseniz genel olarak kadının sözlü tahrik ettiğine rastlarsınız.Tabii ki bu cinayet için meşru bir sebep değildir. Bunu kabul ediyorum. Fakat burada İstanbul Sözleşmesi cinayetlerde problemli olarak göze çarpıyor(benim görüşüm). Bu sözleşme acilen Türkiye'nin öncülüğünde revize edilmelidir. İstanbul sözleşmesi her ne kadar ataerkil toplum görüşünü bitirmek amacıyla getirilmiş ve uygulanmak istenmiş olsa bile insanlar hala sözleşme içeriğinden bihaber.

Eş seçmek o kafa kolay mı? Git bak sevgili iken öldürülen kadın sayısına.
Eş ya da partner fark etmez. Bulunduğun ortamda kişinin kalitesi bellidir. Bir yerde bir grup beraberse farklı düşündükleri için değil aynı düşündükleri için beraberlerdir. Gözlem yapamıyorsa benim sorunum değil. Sonuçta ben hiç kimseye sebepsiz yere zarar vermedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı