Tinntius Tedavisi Görmeye Başladım

Hocam zordur, bu hastalığın adını bile ilk kez sizden duydum. Acısı da çok büyüktür 🥺

Ben babamdan öğrendim şiddetini anlatsak azdır 55 yaşında bir adam düşünün deli danalar gibi kulağını tutarak koridorda koşturuyor babam o kadar hasta olmuşluğu vardır gıkını çıkarmaz ama bu hastalık bir geldi adam yıkıldı.

Dipnot: Şu an sağ kulağı iğnelerle tamamen geçti sol kulağı yarıladı.

Insan zamanla alisiyor. Bende ortalama 7 senedir mevcut. Eger sormak istediginiz bir seyler varsa seve seve yanitlarim.

Umarim tekrar sagliginiza kavusursunuz.

Babamda deneyimledim tüm sorularımı yanıtladı hocam babamdada var babadan gelen kulak sorunları var benim biraz irdeleyince anladım.

Gece yatarken genel olarak sıkıntı oluyor öbür türlü pek rahatsız etmiyor tabii tedavi görüyorum ayrı yandanda.

Hastalığın belirtileri nasıl oluyor? Bende de var mı diye şüpheleniyorum.

Etkileri psikolojik olarak takarsanız çok daha kötü etki ediyor. Cidden insanı delirtebilir. Ben de birkaç kere KBB'ye gittim ama en son tedavisi olmadığını anladım. İğne ile tedaviyi ilk defa duyuyorum. Şu an yalnızca duymak istersem duyuyorum, onun dışında zaten çok umursamadığım için gün içinde ya da uyumaya çalışırken vs. sorun olmuyor. Tabii bendeki çok şiddetli değil. Geçmiş olsun, tedavi fayda ederse lütfen bizi de güncel tutun.

Hastalığın belirtileri nasıl oluyor? Bende de var mı diye şüpheleniyorum.

Öncelikle hem psikolojik olanı var hem de gerçekten olanı şimdi size anlatıcaklarımı yaparsanız psikolojik olma ihtimali olsa bile kendinize tinnitus diyeceksinis çünkü kulakta her zaman ses vardır. Sadece ses fazlaysa tinnitus belirtisidir.
Etkileri psikolojik olarak takarsanız çok daha kötü etki ediyor. Cidden insanı delirtebilir. Ben de birkaç kere Kbb'ye gittim ama en son tedavisi olmadığını anladım. İğne ile tedaviyi ilk defa duyuyorum. Şu an yalnızca duymak istersem duyuyorum, onun dışında zaten çok umursamadığım için gün içinde ya da uyumaya çalışırken vs. sorun olmuyor. Tabii bendeki çok şiddetli değil. Geçmiş olsun, tedavi fayda ederse lütfen bizi de güncel tutun.

Yarın 7. iğneye gideceğim.

Umarım sorunsuz kurtulursunuz, geçmiş olsun tekrardan.

Çok fayda etmiyor 12 iğne6e kadar tedavi etti etmedi bırakacağım bununla yaşamaya alışıcam.
Etkileri psikolojik olarak takarsanız çok daha kötü etki ediyor. Cidden insanı delirtebilir. Ben de birkaç kere Kbb'ye gittim ama en son tedavisi olmadığını anladım. İğne ile tedaviyi ilk defa duyuyorum. Şu an yalnızca duymak istersem duyuyorum, onun dışında zaten çok umursamadığım için gün içinde ya da uyumaya çalışırken vs. sorun olmuyor. Tabii bendeki çok şiddetli değil. Geçmiş olsun, tedavi fayda ederse lütfen bizi de güncel tutun.

Gece çok kafama taktığım zaman hemen konuyu değiştiriyorum kafamda ses azalıyor biraz psikolojikte etkenleri var açıkçası.

Çok fayda etmiyor 12 iğne6e kadar tedavi etti etmedi bırakacağım bununla yaşamaya alışıcam.

Fayda etmezse maalesef kendin psikolojik olarak halletmen gerekiyor. Bir süre sonra zaten beynin o sesi tamamen arka plana atarak unutturuyor. Ben 1.5 sene önce öğrendim böyle bir hastalık olduğunu ve birkaç ay araştırma, doktor vs. sonrası artık bu şekil yaşamaya alışmam gerek sanırım diyerek takmamaya başladım. Ondan sonrası düzeldi ve herhangi bir şekilde yaşamıma etkisi yok şu an.

Geri
Yukarı