Tinntius Tedavisi Görmeye Başladım

Fayda etmezse maalesef kendin psikolojik olarak halletmen gerekiyor. Bir süre sonra zaten beynin o sesi tamamen arka plana atarak unutturuyor. Ben 1.5 sene önce öğrendim böyle bir hastalık olduğunu ve birkaç ay araştırma, doktor vs. sonrası artık bu şekil yaşamaya alışmam gerek sanırım diyerek takmamaya başladım. Ondan sonrası düzeldi ve herhangi bir şekilde yaşamıma etkisi yok şu an.

İlk aylar koridorlarda deli gibi koşturuyorum adli dengem gitti gidecek annem babam oğlum dur yok ben adlidengemi kaybedip kendimi bıçaklamayı bile düşündüm tedavi deyince rahatladım tedavi geçirmese bile şu an bu hastalıkla idare edebiliyorum ancak tedavi aramaktanda vazgeçmiyeceğim.

Not: Tinnitus tedavisi araştırmaları devam ediyor. Yakın zamanda tedabisi bulunur inşallah.
@Chomusuke @reptile hocam vallahi ümidi kestim artık galiba tedavi olamayacağım ve şu an gece oldu sessiz ortama geldim şu an fena duyuyorum psikolojim çökmeye başladı çok karamsar düşünüyorum en fazla doktor 12 iğne yaparım dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye alışana dek aşırı sessiz ortamda kalmamanı öneririm. Hafif bir müzik ya da arkada küçük bir uğultu yapacak bir şey olsun (yağmur sesi vs.). Ayrıca kafana taktıkça daha da artacaktır. Geçmiş olsun, dilerim kısa sürede alışırsın ya da tedavin sonuç verir.

@Silinen üye alışana dek aşırı sessiz ortamda kalmamanı öneririm. Hafif bir müzik ya da arkada küçül bir uğultu yapacak bir şey olsun (yağmur sesi vs.). Ayrıca kafana taktıkça daha da artacaktır. Geçmiş olsun, dilerim kısa sürede alışırsın ya da tedavin sonuç verir.

Babamda bu hastalığa sahip o sesli ortamdads duyuyor ben sadece sessizde duyuuyorum Allah'a şükür.
@Silinen üye alışana dek aşırı sessiz ortamda kalmamanı öneririm. Hafif bir müzik ya da arkada küçük bir uğultu yapacak bir şey olsun (yağmur sesi vs.). Ayrıca kafana taktıkça daha da artacaktır. Geçmiş olsun, dilerim kısa sürede alışırsın ya da tedavin sonuç verir.

Acaba sağ kulağımdadamı tinnitus var hislerime dayanarak hareket ediyorum soldan geliyor gibi görünüyor ama sağdada az var gibi bir de banyo yaptım. Kulağa iğne yapıyor doktor su kaçmış olabilir oda belki kulağımı azdırmışdır.

hocam vallahi ümidi kestim artık galiba tedavi olamayacağım ve şu an gece oldu sessiz ortama geldim şu an fena duyuyorum psikolojim çökmeye başladı çok karamsar düşünüyorum en fazla doktor 12 iğne yaparım dedi.

Öncelikle hicbir zaman ümidini yitirmemelisin. Benim iki kulagimda da cinlama var. Baslarda ben de sizin gibiydim ve ayriyeten hiperakuzi sorunu da mevcuttu. Su an cok sükür kulaklarim sese karsi cok hassas degiller. Yaklasik %80 oraninda düzeldi. Cinlamaya ise zamanla alisacaksiniz. Beyniniz cinlamayi arka plana atacak ve hic yokmus gibi hayatiniza devam edeceksiniz.

Bütün bunlarin hepsi zaman gerektiriyor. O yüzden karamsar olmayin. Siz cinlamaya odaklandikca o sizi rahat birakmayacak. Odaklanmamayi ögreneceksiniz. Bu da daha önce dedigim gibi zamanla olacak.

Kulaklariniz genel olarak nasil? Sürekli orta kulak iltihabi geciriyor musunuz? Hic kan tahlili yaptirdiniz mi? Kulak cinlamasinin bircok nedeni mevcut. Vitamin eksikliginden bile kaynaklanabiliyor. Kulaklikla sesli müzik dinliyor musunuz?

Öncelikle hiçbir zaman ümidini yitirmemelisin. Benim iki kulagimda da cinlama var. Baslarda ben de sizin gibiydim ve ayrıyeten hiperakuzi sorunu da mevcuttu. Su an cok sükür kulaklarim sese karsi cok hassas degiller. Yaklasik %80 oraninda düzeldi. Cinlamaya ise zamanla alisacaksiniz. Beyniniz cinlamayi arka plana atacak ve hiç yokmus gibi hayatiniza devam edeceksiniz.

Bütün bunlarin hepsi zaman gerektiriyor. O yüzden karamsar olmayin. Siz cinlamaya odaklandikca o sizi rahat birakmayacak. Odaklanmamayi ögreneceksiniz. Bu da daha önce dedigim gibi zamanla olacak.

Kulaklariniz genel olarak nasıl? Sürekli orta kulak iltihabi geciriyor musunuz? Hiç kan tahlili yaptirdiniz mi? Kulak cinlamasinin bircok nedeni mevcut. Vitamin eksikliginden bile kaynaklanabiliyor. Kulaklikla sesli müzik dinliyor musunuz?

Orta kulak iltihabı geçirdimde bu durumun kulwk iltihabıyla alakası yok.

Geri
Yukarı