Tip-7 dolaptan kişiye özel fiber çekilebilir mi?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. 35 Mbps VDSL Netspeed kullanıyorum. Hız yeterli ancak dolap mesafem 561 metre olduğu için yüksek hızlara çıkamıyorum. Hattım sağlam olduğu için SNR ayarlarını köklediğimde 80 Mbps alabileceğimi görüyorum modemde. Ancak aklımda bir şey var. Fiber'in mesafe derdi yok. Bu durumda istersem Tip-7 kabinden fiber kablo çektirebilir miyim? İnternetten fiber kutularını incelediğimde normal bir telefon kutusu gibi 8 portluk fiber kutular olduğunu gördüm. Şimdi sorum şu: Böyle bir durumda müdürlükten ya da başka kanallardan rica etsem bizim için fiber kablo çekilebilir mi? Tip-7 dolabın olduğu yer mahallenin merkez konumu sayılır. Biz de bu merkezden biraz uzağız ve bu dolaptan hizmet almaktayız. Bulunduğum yerde müstakil evler mevcut. İnterneti aktif kullanan maksimum 5-6 kişi belki vardır. Böyle bir durumda ne yapılır? Yüksek hızlar almayı istiyorum bazen.

Havadan, direkler aracılığı ile fiber kullanıyorum, bu şekilde yapılıyor ama mahallede altyapı tamamen fiber, ana yolda yer altından fiber geliyor, evlere tahta direkler aracılığı ile yer üstünden fiber veriyorlar.
Bizde yok hocam. Varsa şansınız artar.

80 Mbps değil hocam. SNR ayarımı 1 dB yaptığımda 80 Mbps'e çıkabiliyorum. Otomatik ayarda 55 Mbps'e sorunsuz çıkabiliyorum. Mecburen 35 Mbps paket kullanmaktayım. Dolap mesafem demiştim zaten 561 metre diye.

Eğer planlı bir çalışma yok ise kişiye özel getirmiyorlar anca bir mahalle veya bir bina olarak olursa yapıyorlar. Alternatif olarak Air fiberler var, bulunduğunuz yerde Air fiber veren firma var ise alternatif çözüm olabilir.

Eğer planlı bir çalışma yok ise kişiye özel getirmiyorlar anca bir mahalle veya bir bina olarak olursa yapıyorlar. Alternatif olarak Air fiberler var, bulunduğunuz yerde Air fiber veren firma var ise alternatif çözüm olabilir.
Air Fiber yok hocam. Olsa bile ping yüzünden kullanmam asla.
Havadan, direkler aracılığı ile fiber kullanıyorum, bu şekilde yapılıyor ama mahallede altyapı tamamen fiber, ana yolda yer altından fiber geliyor, evlere tahta direkler aracılığı ile yer üstünden fiber veriyorlar.
Bize de böyle yapsalar keşke. Fiberim olmasını isterdim.

Son düzenleme:
Air fiber yok hocam. Olsa bile ping yüzünden kullanmam asla.

Bize de böyle yapsalar keşke. Fiberim olmasını isterdim.

2022'de artık birçok yerde başlayacak fiber çalışmaları kendileri söylüyor, burada yangın çıktı o yüzden tüm altyapı gitti sonrada birden en uç, köşe yer bile fiber internet oldu. Size gelir ama müdürlük ile konuşmanız lazım öylelikle süreç hızlanır çünkü burada hiç altyapı yoktu 4 ayda tüm mahalle fiber olup her eve tek tek fiber bağlantı sağladılar hem de müstakil evler olmasına rağmen.

2022'de artık birçok yerde başlayacak fiber çalışmaları kendileri söylüyor, burada yangın çıktı o yüzden tüm altyapı gitti sonrada birden en uç, köşe yer bile fiber internet oldu. Size gelir ama müdürlük ile konuşmanız lazım öylelikle süreç hızlanır çünkü burada hiç altyapı yoktu 4 ayda tüm mahalle fiber olup her eve tek tek fiber bağlantı sağladılar hem de müstakil evler olmasına rağmen.
Bize bu yaz zaten VDSL altyapı geldi. Tip-7 kabin koyuldu ancak mesafem yine fazla biraz. O yüzden istiyordum fiberi.

Yeni konular

Geri
Yukarı