Tip 7 saha dolabından fiber çekilebilir mi?

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Evimin 20 metre ilerisine yeni tip 7 saha dolabı yapıldı. İnternet bağlantısını çok çok önce yaptırdığım için 20 metre ilerimdeki dolap değil de çok uzaktaki bir saha dolabına bağlıyım ADSL kullanıyorum. Adresimde HiperNet altyapı var ve bildiğim kadarıyla HiperNet ve fiber benzer şeyler. Fiber eve kadar kablo çekilirken HiperNet'te saha dolabına kadar kablo çekiliyor. VDSL paket alsam dolap yakın olduğu için fiber kablo çekilebilir mi evime? Ve altyapı sorguladığımda 64 Mbps maksimum hız diyor. Daha fazla alma ihtimalim var mı?

64 Mbps alabiliyorsan 50 Mbps'lik paket alıp kullan. Bende de ADSL altyapı vardı, 1900 metre ötedeki santrale bağlamışlardı. Yeni Tip 7 aktiflestirildi, hemen talebi ilettim TurkNet'e. Hangi İSS kullanıyorsan durumunu bildir.
100 MBPS'lik paket almayı düşünüyorum. Yeni dediğim 2015'te kuruldu saha dolabı. Ben interneti 2010'da falan bağlattım.
64 Mbps alabiliyorsan 50 Mbps'lik paket alıp kullan. Bende de ADSL altyapı vardı, 1900 metre ötedeki santrale bağlamışlardı. Yeni Tip 7 aktiflestirildi, hemen talebi ilettim TurkNet'e. Hangi İSS kullanıyorsan durumunu bildir.
TTNET 16 mbps paket kullanıyorum. Yine de geçeceğim 100 mbps'lik tarifeye, artık 60-70 kaç verirse. Ama eğer fiber kablo çekilirse 98-99 mbps'e kadar çıkar. Mesafe oldukça elverişli.

100 Mbps'lik paket almayı düşünüyorum. Yeni dediğim 2015'te kuruldu saha dolabı. Ben interneti 2010'da falan bağlattım.

TTNET 16 Mbps paket kullanıyorum. Yine de geçeceğim 100 Mbps'lik tarifeye, artık 60-70 kaç verirse. Ama eğer fiber kablo çekilirse 98-99 Mbps'e kadar çıkar. Mesafe oldukça elverişli.

100 Mbps'yi seçersen altyapı eskiyse bağlantı kopmaları meydana gelebilir. O yüzden buna ne verirse 60-70 diyorsunda bağlantı sağlıklı olmayabilir. Bunu iyice araştır ya da 50 Mbps internet al.

Geri
Yukarı