Daireye Fiber Kablo Çekilebilir mi?

Rica ederim hocam.
Bence de şansınızı denemekten zarar gelmez. Neticede kaybedecek bir şeyiniz yok. Kimse size "neden böyle bir şey istiyorsun" diyerek kızmaz. Önce sözlü olarak görüştükten sonra olumlu bir sonuç alamazsanız dilekçe vererek resmi bir girişimde de bulunmuş olursunuz.

Knki sende niye Wi-Fi işareti var?

Haa anladım.

Forumdaki "internet erişimi" kısmında çok yazdığım için moderatör böyle bir rozet vermiş. Başka arkadaşlarda da başka işaretler var. Onlar da forumun farklı kısımlarında çok yazıyorlar demek ki.

Kral bir de DNS ne işe yarar ne oluyor bir de nasıl değiştiriliyor bilgi var mı?

Haa anladım.

Kral bir de DNS ne işe yarar ne oluyor bir de nasıl değiştiriliyor bilgi var mı?
DNS değiştirmeyi genelde yasaklı sitelere girmek için kullanıyorlar. Tabii tek sebep bu değil de dediğim gibi genelde bunun için kullanılıyor. Benim kullanma sebebim ise reklam engellemek. AdGuard DNS'i araştırabilirsiniz. Ben hem bilgisayara hem de telefonuma AdGuard DNS'i ayarladım. Reklam engelleme hususunda bayağı bir yardımı dokunuyor. Gerçi zaten bilgisayarda tarayıcı olarak Brave, telefonda da Kiwi kullanıyorum. Her ikisinde de reklam engelleme özelliği var ama ben yine de AdGuard DNS kullanmak istedim.

DNS değiştirmek çok kolay. Şu an telefondan yazıyorum ekran görüntüleriyle anlatamam ama bu forumda nasıl yapıldığını anlatan konular eminim vardır. Oralardan bakabilirsiniz.
Mesela şu konuda Windows 10'da nasıl ayarlanacağı anlatılmış: Rehber: Windows 10 DNS nasıl değiştirilir?

Şu mesajda da telefonda nasıl ayarlanacağı anlatılmış: DNS nasıl değiştirilir?

İnternette daha birçok kaynak vardır bununla ilgili. Ufak bir araştırmayla erişebilirsiniz.

Edit: Şurada daha detaylı açıklanmış her şey: DNS Nedir? DNS Değiştirmek Ne İşe Yarar?

Kral mesela ekşisözlük engellendi ya ben dna değiştirerek girebilirmiyim telefonum ios ne yapacağım dns i ?
DNS değiştirmeyi genelde yasaklı sitelere girmek için kullanıyorlar. Tabii tek sebep bu değil de dediğim gibi genelde bunun için kullanılıyor. Benim kullanma sebebim ise reklam engellemek. AdGuard DNS'i araştırabilirsiniz. Ben hem bilgisayara hem de telefonuma AdGuard DNS'i ayarladım. Reklam engelleme hususunda bayağı bir yardımı dokunuyor. Gerçi zaten bilgisayarda tarayıcı olarak Brave, telefonda da Kiwi kullanıyorum. Her ikisinde de reklam engelleme özelliği var ama ben yine de AdGuard DNS kullanmak istedim.

DNS değiştirmek çok kolay. Şu an telefondan yazıyorum ekran görüntüleriyle anlatamam ama bu forumda nasıl yapıldığını anlatan konular eminim vardır. Oralardan bakabilirsiniz.
Mesela şu konuda Windows 10'da nasıl ayarlanacağı anlatılmış: Rehber: Windows 10 DNS nasıl değiştirilir?

Şu mesajda da telefonda nasıl ayarlanacağı anlatılmış: DNS nasıl değiştirilir?

İnternette daha birçok kaynak vardır bununla ilgili. Ufak bir araştırmayla erişebilirsiniz.

Edit: Şurada daha detaylı açıklanmış her şey: DNS Nedir? DNS Değiştirmek Ne İşe Yarar?

Dosya Ekleri

• 16BE18B0-054A-48AE-9C36-30706BE5EAF8.png
    16BE18B0-054A-48AE-9C36-30706BE5EAF8.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 19
Hocam.

Cloudfare DNS ayarlarını yaptım ekşiye girince böyle oluyor ne yapmam lazım.
İsterseniz başka bir DNS deneyin. Ben şu an AdGuard DNS ile Ekşi Sözlük'e girebiliyorum:
94.140.14.14
94.140.15.15

Bu arada isterseniz başka bir konu açıp oradan yardım isteyin hocam. Çünkü bizim buradaki mesajlarımız bu konuyu asıl amacından iyice saptırdı. Yarın bir gün burayı okumak isteyen vatandaş konuyla alakasız mesajların arasında kaybolup gider. Hem başka bir konu açarsanız mevzu hakkında daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlar o konuya yazarak yardımcı olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı