Tıraş sonrası sivilcelenme

Arkadaşlar peki bir şey soracağım sakalı çıkış yönünden kesince sıfır kesmiyor kıl kalıyor ve akşamı çıkıyor ama tersten alınca kökten ve 3-4 gün sonra çıkmaya başlıyor ben jilet kullanmayı seviyorum nasıl tahriş etmeden tersten alabilirim?
Sinekkaydı tıraş makineleri var internette, tıraş başlıkları genelde silindir ya da 3 başlı olur ve 3 başlı olanlar daha iyidir. Philips 3000 serisinin iyi olduğunu okuyorum hep internette ama satın alma şansım hiç olmadı. O tarz bir makine jiletten bile daha yakın keserek istediğiniz tıraşı sağlar size.

Zamanında bende de oluyordu tersten alıyordum ve cildimi geriyordum

Arkadaşlar peki bir şey soracağım sakalı çıkış yönünden kesince sıfır kesmiyor kıl kalıyor ve akşamı çıkıyor ama tersten alınca kökten ve 3-4 gün sonra çıkmaya başlıyor ben jilet kullanmayı seviyorum nasıl tahriş etmeden tersten alabilirim?

Tersten alamazsın kıl dönmesi ve sivilce yapar yuvarlak başlıklı makineleri kullan.

@Fırat C kullandığın tıraş bıçağına dikkat et marketlerde sensitive tıraş köpekleri satılıyor onlardan deneyebilirsin ayrıca her tıraştan sonra kesinlikle tıraş kolanyası tarzı şeyler kullan temiz tut yüzünü benim yüzüm de hassas kesinlikle ama kesinlikle tıraş bıçağını veya makineni kimseye kullandırtma ve tıraş olduktan sonra tıraş bıçağını güzelce temizle bunlar etkiyi biraz azaltacaktır.

Sinekkaydı tıraş makineleri var internette, tıraş başlıkları genelde silindir ya da 3 başlı olur ve 3 başlı olanlar daha iyidir. Philips 3000 serisinin iyi olduğunu okuyorum hep internette ama satın alma şansım hiç olmadı. O tarz bir makine jiletten bile daha yakın keserek istediğiniz tıraşı sağlar size.

Aynen bu tarz silindir başlıklı bir makine olur ya da Philips 3000 tarzı 3 başlıklı bir makinede olur. Ben silindir başlıklarda rahat edemediğim için 3 başlı olanların daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarım bir gün deneme fırsatım olur mâlum ekonomi...

Hocam onun bildiğim kadarıyla bir yolu yok.

Geri
Yukarı