Tırnak yeme alışkanlığı nasıl bırakılabilir?

Ben 7. sınıfa başladığım dönemden beri( ki bu aşağı yukarı dört yıl yapıyor) durduramadığım bir şekilde tırnak yiyorum. Bu nedenle sık sık da parmaklarımın kanamasına yol açıyorum. Ardından gelen ve günlerce geçmeyen bir ağrı ve zonklama da cabası. Hem de bunun zararlı olduğunu bile bile yapıyorum. Kendimi tutamıyorum. Bir de bakmışım elim ağzıma gitmiş şekilde buluyorum kendimi. Önerilerinizi bekliyorum.

Ben Ramazan ayında orucu bozuyor diye yemeyi bırakmıştım, o gün bugündür yemem. Biraz da açıkçası başka birinin yüzünüze vurması ve utanmanız lazım. Malum insanız böyle durumlar canımızı sıkar ve bir daha yapmayız.

Ben 7. sınıfa başladığım dönemden beri( ki bu aşağı yukarı dört yıl yapıyor) durduramadığım bir şekilde tırnak yiyorum. Bu nedenle sık sık da parmaklarımın kanamasına yol açıyorum. Ardından gelen ve günlerce geçmeyen bir ağrı ve zonklama da cabası. Hem de bunun zararlı olduğunu bile bile yapıyorum. Kendimi tutamıyorum. Bir de bakmışım elim ağzıma gitmiş şekilde buluyorum kendimi. Önerilerinizi bekliyorum.

Engellemek için şeffaf acı ojeler var onları dene tam olarak oje denemez solüsyon tarzı.

Hiçbir yöntem işe yaramıyor dostum sadece sabret 1 hafta tırnakların uzasın sonra düzgün bir biçimde kes gözüne güzel görüktüğü için yemeyi bırakıyorsun çok fazla takıntılı isen bir elini ye bir eline dokunma aradaki farkı görünce yine soğursun. Ben çok araştırdım insan eli boş kalınca yemeye başlıyor ve kesinlikle hiç bir yöntem ise yaramıyor kafada bitirmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı