Parmak kenarlarını yeme alışkanlığı

LiteraryLykia

Kilopat
İyi forumlar öncelikle, başlıkta da bahsettiğim gibi böyle iğrenç bir alışkanlığım var. Bazen farkında olmadan bazen ise kendimi tutamadan yapıyorum tırnakları parmak etlerini sürekli ısırıyorum ve bazen yiyorum. Ailem bilgisayardan kaynaklı olduğunu düşünüyor fakat sadece bilgisayar başında değil genel olarak yaptığım bir alışkanlık sizce nasıl bırakabilirim sinir stresten psikolojik bir şey midir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Elimi ne yaparsam yapayım ağzıma götürüyorum özellikle elime limon kolonyası döküyorum sürekli, acı olduğundan çekerim diye yine de nasıl oluyorsa ağzımda buluyorum elimi.

İyi forumlar öncelikle, başlıkta da bahsettiğim gibi böyle iğrenç bir alışkanlığım var. Bazen farkında olmadan bazen ise kendimi tutamadan yapıyorum tırnakları parmak etlerini sürekli ısırıyorum ve bazen yiyorum. Ailem bilgisayardan kaynaklı olduğunu düşünüyor fakat sadece bilgisayar başında değil genel olarak yaptığım bir alışkanlık sizce nasıl bırakabilirim sinir stresten psikolojik bir şey midir? Yardımlarınızı bekliyorum.
Ailelere göre her şey bilgisayardan bu konuyu bir sonlandıralım evet bilgisayara uzun süre bakmanın zararları var. Ama her şey değil dostum kolum kırıldı desek o kadar bilgisayar oynarsan olacağı oydu derler. Bu sorun stresten veya odak kaybında oluşuyor eğer bir derste vs. şeylerde yapıyorsan bunu kontrol etmeye çalışmalısın çözümü tam olarak yok ama acı oje deniyebilirsin kenarlarına da sürerek.

Geri
Yukarı