TITAN X vs 980 SLI

Çok acayip diyaloglar geçmis hepsni okudum. Okumadan konuşan çok bu devirde.

Technopat Sosyal'de karşılaştığım, muhtemelen en saçma diyalog buydu gerçekten. Saçmalığı puanlandırmak gerekirse 9/10 diyebilirim. :)

Gırgır bir yana, SLI ve CF teknolojileri tam anlamıyla popülerleşmeden, hiç yoktan direk 2 GPU almak pek mantıklı değil. Ben de arkadaşlara katılıyorum ve tek GPU öneriyorum. Titan X'e yetecek bütçe varsa GTX980Ti alınması taraftarıyım.

İyi sosyaller.

@Asya Ay madem 970 slı kullanıcısının neden daha 2 hafta önce "1600 TL Sistem Toplama" diye konu açtım.
Bunlar arasında nasıl bir ilişki kurdunuz, inanın çok merak ediyorum. Şuan evimde iki adet sistem bulunuyor. Birisi Gtx 970 Slı tabanlı, diğeri de İ3 4160 ve Gtx 960 tabanlı.
Eğer inanmıyorsanız hepsinin fotoğraflarını ayrıntılı olarak çekip atabilirim. Yeni açtığım konu ise yeni bir sistem toplayacağım içindi.
Sizi de tebrik etmek gerek doğrusu. Sıkılmadan araştırmışsınız. :)

Bence 1 adet titan x alıp ileride (3 sene sonra) 2.sini eklemek daha mantıklı.
Yapılacak en saçma şey olur. Gtx 980 Ti ve Gtx Titan X ortalama olarak aynı performans veriyor. Boşa masraf. :)

@Silinen üye Bu 970 Sli tabanlı sistem. Uygun bir vakitte diğer sistemin fotoğraflarını da eklerim.
20150620_011415 (3120 x 1755).jpg IMAG0050 (3168 x 1776).jpg IMG_0841 (1600 x 1200).jpg

Her zaman tek ve sağlam bir GPU almak her SLI'dan bence daha iyidir. Bu nedenle Tek bir 980Tİ işinizi fazlasıyla görecektir.
2X 980 Ti SLI'dan daha güçlü tek GPU'lu kart var mı? Yok. Hal böyle olunca her zaman en güçlü (Kral) SLI olmuş oluyor.(y)
Ama denilse ki "970 SLI mı yoksa Tek 980 Ti mi?" Sorusuna elbette 980 Ti en iyi seçenek olurdu.:)

Enerji tüketimi konusunda SLI tercih edilmeyebilir elbet.

2X 980 Ti SLI'dan daha güçlü tek GPU'lu kart var mı? Yok. Hal böyle olunca her zaman en güçlü (Kral) SLI olmuş oluyor.(y)
Ama denilse ki "970 SLI mı yoksa Tek 980 Ti mi?" Sorusuna elbette 980 Ti en iyi seçenek olurdu.:)

Enerji Toketimi konusunda SLI tercih edilmeyebilir elbet.
Toketimi yazmışsın abi dikkatini cımbızla çekerim. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı