TLauncher virüslü mü?

yusufhmz

Femtopat
Daha fazla  
Beyler galiba X Launcher'da virüs varmış doğru mu? Virüs varsa silmek yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam beleş peynir sadece fare kapanında olur. Bu adamlarda beleşe iş yapmayacağı için virüslü oladabilir olmayadabilir. Birisi kaynak kodlarını satır satır incelemediği sürece hiçbirşey bilemeyiz.
Beleşe iş yaptığını nereden çıkardınız? Reklam ve premium servisi var, para kazanıyorlar.

Hocam beleş peynir sadece fare kapanında olur. Bu adamlarda beleşe iş yapmayacağı için virüslü oladabilir olmayadabilir. Birisi kaynak kodlarını satır satır incelemediği sürece hiçbirşey bilemeyiz.
Ki launcher açık kaynak kodlu değil. Java üzerinden gidersek değildir bence.

Beleşe iş yaptığını nereden çıkardınız? Reklam ve premium servisi var, para kazanıyorlar.
Premium alan kaç kişi vardır? Reklamlardan maksimum ne kazanıyorlardır hiç düşündün mü? Bahsedilen launcher için çalışan birsürü adam var yanlızca premium dan reklamdan kâr etmeleri olanaksız. Ben burada kesin virüslü veya virüssüzdür demiyorum ama dikkatli olmakta fayda var.

Bu Launcher sadece Türkiye'de kullanılmıyor, Rusya'da sırf destek olmak için premium alan var. Ve bu launcher'ın en çok kullanılan korsan launcher olduğu düşünülürse reklamdan da oldukça para kazanıyorlardır.

Hocam direkt sizinle nasıl iletişime geçebilirim?
Discord paylaştım ama silindi, nedenini bilmiyorum.

Onun attığı videoyu izledim zaten asıl demek istediğim virüs olmadığını savunan ve bunu gerçekten kanıtlayan (kodları inceleyerek) var mı? Varsa kanıtını paylaşabilir mi?
Yuukrp bir video daha attı ve bir çok kanıt sunuyor.

Zaten hocam normalde de o kodun bir zararı yoktu sadece "crash.switch.antivirus.system.auto" değişkeninden yola çıkarak bu kadar sıkıntı oldu. Winshock ayarları ile Antivirus çökertmeniz imkansız.
7.Paylaşılan Kaynak kodlarını Bahsi geçen yazılım sitesinde veya Github gibi bir sitede yayınlamamıştır. Kaynak kodu olduğu şüphelidir. Zararlı kod içeren yapısı olduğu teyit edilmemiştir. dedim farklı bir mesajımda...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…