TLauncher'in virüslü olduğunun kanıtı doğru mu?

Adamın bahsettiği kodların bazıları zararlı evet ama malum Launcher içinde olduğununun net bir kanıtı yok. Ha güzel izlenme alır buradan ve eğer gerçekten bu kodların hepsi malum Launcher içinde varsa evet zararlıdır diyebiliriz fakat net bir kanıt yok. Üstte @EMİR37 hocam her şeyi düzgünce açıklamış zaten.

uyarı: Bu mesajımda hiçbir korsan yazılımı desteklemiyorum sadece doğru olan ve hatalı olan yerleri söylüyorum.

uyarı 2: hiçbir korsan yazılım ve Launcher kullanmıyor Minecraft oynamıyorum.

1. Java adı geçen korsan yazılımın sunucusundan indirildi diye zararlı olacak diye bir kaide yok.

Birçok katılımsız program Setup'ı genellikle bu yöntemi kullanılır güncel olan sürüm Server'a yüklenir ve sürekli güncel sürümün kurulması sağlanır yani güncel Java dosyası sunucudan export edilir. Ayrıca @202 hocamız hash karşılaştırması yaptı Java'da ona da teşekkürler.

2.DxDiag verileri ve farklı verilerin alınması ayet normal bunu birçok oyun yapımcısı bu hata raporları oyunlarını veya Launcher'larını geliştirmek için kullanıyor. Zaten alınan verileri kimlik bilgisi değil. Bu bilgilerden birçoğunu girdiğiniz basit web sitesi bile alıyor.

3.gösterilen Java kodları ve winshock ayarların av, is ve firewall yazılımlarına etkisi yoktur. Zaten öyle bir durum oluşamaz oluştuğu anlamda av ve Is'lerin "kendini koruma" kalkanları ve realtime Protection'ları açık olacağından bu engellenir bu tür bir kod içeren dosya engellenir ve zararlı türü olarak "***.stop: Av" gibi veritabanında ismi kayıtlı olacaktır. Zaten her zararlı Av'yi rahatça devre dışı bırakabilseydi kimse ne av ne de Windows kullanırdı herkes Linux dağıtımlarına geçerdi. Ama bu açıklamama ek olarak fud, Crypter ve encode sayesinde zararlılar algılanmayabilir. Ama yine av ve is yazılımlarını kapatmaya çalıştıkları takdirde av kalkanları ve Permission'ları sayesinde zararlıyı engeller.

4. 3. düzeltme ve bilgime ek olarak isteyen Vm'lerde anti-malware (MBAM, zemana (yerli).) Ve Anti-Virüs(yani av) (Kaspersky, BitDefender, Norton, ESET, Comodo(yerli))yazılımları ile tarayabilir ve durdurulup durdurulmadığını o klasöre tarıyarak ulaşabilir bakalım av ve anti-malware yazılımları çöküyor mu?

5. VirusTotal'de algılayan Enterprise av yazılımları hakkında: McAfee'nin Intel'e geçtikten sonraki süreçte veri tabanı bayağı eksik kaldı ve kurumlar bile tercih etmiyor yani veri tabanı eksikliği, ESET'in uyarısı ise korsan ve orijinal bir yazılım olmaması nedeni ile uyarmıştır aynı durum modlu CS 1.6'da da yaşanmaktadır. Veritabanında "***.Game: Hack" olarak zararlı uyarısı vermektedir dosya zararlı olduğu için değildir.

6.bir zararlı yazılımın tek çözümü format değildir. Birçok forumumuzda av, is ve anti-malware, firewall yazılımı önerilmektedir. R-kill tarzı bir araçla ilk zararlı durdurulabilir ve av yazılımları ile kaldırılabilir kaldırılmıyorsa zararlının firewall yazılımı ile ağ iletişi kesilebilir ve Wireshark ile bir saldırı veya giden ve gelen bağlantılar tespit edilebilir ve engellenebilir eğer av ve zararlı araçları ile zararlı durdurulmazsa HijackThis log, farbar recovery scan tool (frst) gibi araçlar ile durdurulanabilir ve forumumuza HijackThis ve frst raporları düzeltilmesi gereken sorunun ne olduğu söylenmesi ve gerekli konu şartları ile atılırsa raporlar incelenebilir.

Örnek sorun çözümü:

7.paylaşılan kaynak kodlarını bahsi geçen yazılım sitesinde veya GitHub gibi bir sitede yayınlamamıştır. Kaynak kodu olduğu şüphelidir. Zararlı kod içeren yapısı olduğu teyit edilmemiştir.

8.önemli uyarı: bu konu hakkındaki yorumlar bazı forumlardaki konular ve videolar üzerinden olduğu için net bir kaynak yoktur. Yıllardan beri kullanılan bir yazılım olması nedeni bu tür ihtimaller düşük bir oran olarak bulunmaktadır. Tabii korsan yazılım olması sebebi ile risk içermektedir ve hiçbir korsan yazılımı ben ve Technopat Sosyal önermemektedir ve bu konu ile ilgili net bir bilgi yoktur PUA ve Poip'lerdeki gibi potansiyel risk taşımaktadır bu tür yazılımları kullananlar bunun riskini almak zorundadır. Biz her zaman Microsoft'un sattığı Minecraft adlı oyunun orijinal kopyasını öneririz.

Herkese iyi ve güvenli sosyaller diliyorum.

Elinize sağlık adan Z ye her şeyi anladım çok teşekkür ederim uğraşıp yazdığınız için size de iyi ve güvenli sosyaller diliyoruz :)

Ya dostum her korsan oyunda olduğu gibi bu launcherdada virüs var ama bu Trojan virüsü o ben şahsen orijinal Launcher oynadığım için korsan oynamam. O kanalın verdiği kanıtladığı virüsler doğrudur haberiniz olsun şu hantal kafanıza sokun her korsan oyunda virüs yok diye bir şey yok.

4 tane virüs tarayıcı ile indirdim 1 tane bile virüs bulmadı kaç yıldır bir probblem yok yuukrp bebesi video atıncamı virüslü oldu öncelikle kanalı destekledigimde değil sen .exe dosyasını.

Taratırsan tabii bulmaz adamın gösterdiği şey Korsan launcher kurulum yapınca temp dosyasında değişiklikler oluyordu senin 4 tane virüs tarayıcısı indirsen bir şey değişmez antivirüslerin bile bazen açığı bulunabiliyor dostum. Kişiyi desteklemediğimi belirterek daha dün izledim videosunu bir insana bebe derken üslubuna dikkat etmelisin.

Ya dostum her korsan oyunda olduğu gibi bu launcherdada virüs var ama bu Trojan virüsü o ben şahsen orijinal Launcher oynadığım için korsan oynamam. O kanalın verdiği kanıtladığı virüsler doğrudur haberiniz olsun şu hantal kafanıza sokun her korsan oyunda virüs yok diye bir şey yok.
O virüs total sonuclarında ne olduğu belirsiz 2 3 programamı inanacaksın malwarebytes ve kaspersky gibi en iyi antivirüslerle tarattım hiçbi sonuç bulamadı ayrıyetten bu antivirüsler güncelleme alıyor yani bi açık olsa bile güncellemeyle çözülür yukarıda @EMİR37 iyi örnek vermiş.

4 tane virüs tarayıcı ile indirdim 1 tane bile virüs bulmadı kaç yıldır bir probblem yok yuukrp bebesi video atıncamı virüslü oldu :D

2.ci olarak yuukrp video atmayınca da virüslüydü örnek videoları var.

İzleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O VirusTotal sonuclarında ne olduğu belirsiz 2 3 programamı inanacaksın Malwarebytes ve Kaspersky gibi en iyi antivirüslerle tarattım hiçbir sonuç bulamadı ayrıyeten bu antivirüsler güncelleme alıyor yani bir açık olsa bile güncellemeyle çözülür yukarıda @EMİR37 iyi örnek vermiş.

VirusTotal sonucu değil tabii ki ben korsan Launcher oynamıyorum spyware türü yazılımlar arkada backdoor açıp mining vs. Yapabilen virüs türleridir Korsan Launcher bunlara örnek zamanında bu belalı Launcher'da yaşadığım için tövbe indirmem

O VirusTotal sonuclarında ne olduğu belirsiz 2 3 programamı inanacaksın Malwarebytes ve Kaspersky gibi en iyi antivirüslerle tarattım hiçbir sonuç bulamadı ayrıyeten bu antivirüsler güncelleme alıyor yani bir açık olsa bile güncellemeyle çözülür yukarıda @emir37 iyi örnek vermiş.

2.ci olarak adam hakkını vermiş @emir37 arkadaşımız hakkını vermiş eline sağlık benim burada dediğim şey eğer biri kıçına guveniyorsa indirsin ben bir şey demem ama bu korsan Launcher virüssüz anlamına gelmiyor.

Ve ayrıyeten yuukrp kanalı takip etmiyorum alakam yoktur.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gördüğüz üzere videoda yuukrp kanıtlarıyla video atacağım demişti ve attı inandımda ama tek sorum olacak bilgisayarlarımız zarar görecek mi appdatadan bütün Minecraft ile Java ile alakalı her şeyi sildim sıfırlamak istemiyorum ne yapacağım

virüslü değildir formata gerek yoktur ayrıca kanıt gösterdiği ve bu güvenli dediğinde kanıtı sayfa kaynağaydı ancak Google da sağ tıklayıp sayfa kaynağına basarak sayfa kaynağını görüntülüyebilirsin ve Java'nın indirme yeri Launcher sitesi olarak göterilmiyor o sadece Launcher'ı indirmeye scriptlenen bir JavaScript yani bir kod dizesi CMD kullanarak indirme sırasında indirilen dosyalara baktım ancak hiçbir Java dosyası bulamadım yani kısacası dedikleri yalan sen yine Launcher indirebilirsin. T Launcher yazamıyorum çünkü t Launcher. Ink telif attığı için yasaklı

Ya dostum her korsan oyunda olduğu gibi bu launcherdada virüs var ama bu trojan virüsü o ben şahsen orijinal Launcher oynadığım için korsan oynamam. O kanalın verdiği kanıtladığı virüsler doğrudur haberiniz olsun şu hantal kafanıza sokun her korsan oyunda virüs yok diye bir şey yok.

Taratırsan tabii bulmaz adamın gösterdiği şey korsan Launcher kurulum yapınca temp dosyasında değişiklikler oluyordu senin 4 tane virüs tarayıcısı indirsen bir şey değişmez antivirüslerin bile bazen açığı bulunabiliyor dostum. Kişiyi desteklemediğimi belirterek daha dün izledim videosunu bir insana bebe derken üslubuna dikkat etmelisin.

Üslubuma sen karışamazsın kanka teşekkür ederim ben fikrimi belirttim sadece ve virüssüz olduğunu düşünüyorum 14 yaşındaki bir çocuğa inanacağımı sanmıyorum.

Gördüğüz üzere videoda yuukrp kanıtlarıyla video atacağım demişti ve attı inandımda ama tek sorum olacak bilgisayarlarımız zarar görecek mi appdatadan bütün Minecraft ile Java ile alakalı her şeyi sildim sıfırlamak istemiyorum ne yapacağız?

Hocam ister inanın ister inanmayın yaklaşık 2-3 yıldır sözü geçen Launcher'i kullanmaktayım şu ana kadar 1 kere ne bir şeyim çalındı ne sistemimde yavaşlama oluştu şu yuukrp denen velet yüzünden tüm sosyal medya sallandı ve bir kirlilik oluşturdu. Ayrıca acaba kulllandığınız hangi uygulama hangi oyun crack siz yapmayın Allah aşkına madem virüssüz (!) bir oyun oynamak istiyorsunuz o zaman adamakıllı paranızı verip alın milletin işine engel olmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı