TLOU'nun 27,7 GB RAM kullanması normal mi?

Daha fazla  
Hayatımda ilk defa bu kadar RAM kullanımı görüyorum. Çözümü yok mudur?

1680116332390.png

Bugün de patch geldi oyuna girebildim 1 saate yakın shader Building'den sonra. Sonraki bir saat tamamen zulümden ibaret en son makineyi dondurdu ve çıktım. Kesinlikle oynanamaz durumda.

1-2 saat oynadım 55-60 civarı imza sistem ile yüksek veya Ultra almak fark etmiyor hep aynı FPS değişiklik olmuyor 30-40GB büyük bir patch gelirse o zaman anlayınki bir şeyler düzelmiş :D

1-2 saat oynadım 55-60 civarı imza sistem ile yüksek veya Ultra almak fark etmiyor hep aynı FPS değişiklik olmuyor 30-40GB büyük bir patch gelirse o zaman anlayınki bir şeyler düzelmiş :D

Evet sorun da o zaten adamlar iki makineye kurup ayarlamış gerisini salmışlar. Yoksa oyun muazzam seviyede görselliğe sahip aşırı beğendim. Remake hakkını fersah fersah veriyor ama çalışmadıktan sonra anlamı yok :D

16 GB RAM bir oyuna yetmiyorsa sorun RAM yetersizliği değil oyundur bence. Piyasada 16 GB RAM'in yetmediği kaç oyun var başka?

Yok kral 16 GB RAM fazla aşağılanıyor da daha o seviyelere çıkacak oyun yok bu da olmamış oyunun istisnası tamamen. Hala GTX1060 kullanıyor millet 32 GB RAM almak için devrim lazım. Sen yarın RTX7000 çıkar yine de genel kullanıcıda ne varsa oyunlar o karta göre optimize edilerek yola devam ederler. Doğanın kanunu gibi bir şey bu.

Normal hocam bende RTX 3070 Ryzen 7 5800X 3D ve 32 GB 3600MHz RAM'le oynuyorum çoğu kişi hem RAM'den hem de işlemciden dolayı droplanmış ki oyun bunların yanında çok da VRAM istiyor ultrada açmama VRAM yetmiyor yüksekte oynadım bende 80-100 FPS kimi zaman oyun donup yükleme ekranına giriyor işelmçi 87° gördü ilk defa...

Yeni konular

Geri
Yukarı