TM bölümü meslek seçimi

Sana yaptığım bir hatayı söyleyeyim. Geleceği var, iyi maaşı var, çabuk atanırsın gibi cümleleri kim kuruyorsa onun tavsiyesini dinleme. İlgi alanlarını göz önüne al. Hayatta önemli gördüğün şeyleri sıraya koy ve kişiliğini öğren. Ona göre seçim yap alanınla kısıtlı kalma.

Ya normalde okumak pek istemıyorum mezunlar işsiz ama ailem dinlemiyor.
Babamın lojistlik firması var ona yardım etmek istiyorum ya da amcam Almanya'da kalıyor orada oturumda alabilirim. Ve askeri ucretle paşa gibi geçinirim dinleyen yok ki.

Hocam yukarıdaki yazarımıza fazlasıyla katılıyorum, mesleğin getirisini fazla olmasına bakarak sevmediğiniz bir bölümü seçmeyin bence de. Fakat sınava girerseniz puanınızı da göz önünde bulundurarak ilgi duyduğunuz herhangi bir alanı yazın. Şayet bu konuyu amcanıza da anlatırsanız ve size yardım etmeye karar verirse bu fırsatı kaçırmadan Almanya'ya gidin.

Sizce bu alanda ataması iyi olan bir meslek var mı?
Hukuk düşünüyorum, sizce iyi mi hukuk?
Ya normalde okumak pek istemıyorum mezunlar işsiz ama ailem dinlemiyor.
Babamın lojistlik firması var ona yardım etmek istiyorum ya da amcam Almanya'da kalıyor orada oturumda alabilirim. Ve askeri ucretle paşa gibi geçinirim dinleyen yok ki.
Şöyle bir şey de söyleyeyim hangi bölümü seçeceğini bilmiyorsan sayısalda endüstri mühendisliği eşit ağrılıkta işletmeyi seçebilirsin. Çünkü en geniş uygulama alanı olan bölümler bunlar. Kariyer Planlama eğitimi var burada bu videoyu izleyip daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Geri
Yukarı