TM iken yazılım alanında bir şey yapmak

Sadie Adler

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sınava 70 gün gibi bir süre kaldı. Benim TM netlerim gayet iyi durumda ancak sorun şu ki TM bölümleri beni karamsarlığa düşürüyor ve küçüklükten beri yazılım işleriyle uğraşmayı seviyorum. Bir sene daha kalıp sayısaldan devam etmeli miyim, yoksa farklı bir çıkış var mı merak ediyorum. (11. sınıfta sayısaldım, matematiğim gayet iyi.) Yalnızca ciddi ve bu konuda bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya hem sevdiğin iş hem de ileride asla bitmeyecek bir iş daha neden tm yi seçtin anlam veremedim aile baskısı falan mı?
Hocam geçen sene hedefim yönetim ve bilişim sistemleri idi Boğaziçi üniversitesinde hem işletme hem de bilgisayar karışık bir bölüm belki biliyorsunuzdur ancak bu bölüm hakkında da içime bir kurt düştü açıkçası
Ya hem sevdiğin iş hem de ileride asla bitmeyecek bir iş daha neden tm yi seçtin anlam veremedim aile baskısı falan mı?
Aile baskısı yok geçen seneye kadar işletme istiyordum ancak yukarıda da belirttiğim gibi Yönetim Bilişim Sistemleri'nin önü daha açık geldi şimdi de herşeyi bırakıp kodlama oyun geliştirme vb. tarafında bir mesleğe yönelmek istiyorum yönetim bilişim okuyup bir yandan yandal gibi şeyler yapabilir miyim yoksa oyun geliştirme vb gibi alanlarda üst düzeye çıkabilmek için en baştan sayısal mı okumam lazım kafam çok karıştığı için konu açma gereği duydum

Yani yazdıklarından ve az araştırma sonucumda yönetim bilişimi biraz masa başı ve sıkıcı bir işe benziyor oyun kodlamak isteyen bir insan için diyorum yani eğer işin içine istek ve sevmek giriyorsa kendini dinleyip evet şunda kendimi daha severek bunu yaparım dediğin şeyi yap ya da elinde zaman imkanın varsa yönetim bilişimi işini yapan insanlarla konuş veya staj tadında bir holdingin yönetim bilişi kadrosunda biraz zaman geçir yani her şey sende bitiyor kankam umarım istediğin, sevebileceğin bir alan seçersin.

Geri
Yukarı