TN Panel mi, IPS Panel mi?

Rekabetçi oyunlar için haklı olabilirsiniz fakat Witcher 3 gibi Metro gibi rekabetçi olmayan oyunlarda renkler çok soluk ve cansız duruyor. Arkadaşla aynı anda Witcher 3 oynarken benim PC de çimenler yemyeşil ve sular masmavi gözükürken onda çimenler saman sularda simsiyah ve cansız duruyor. Kişiden kişiye göre değişebilir fakat dediğim gibi renklerin canlı olması bence çok önemli.
TN panellerde çok gelişti. Giriş seviyesi modellerde kullanılan, birde üst seviye monitörlerde kullanılan bambaşka TN paneller var.Özellikle üst seviye ürünlerde kullanılan yeni nesil TN panellerin hakkını vermeli. Zengin renk skalası, renk canlılığı, ve görüş açısı bakımından oldukça başarılı olduğunu söylemek lazım.

TN panellerde çok gelişti. Giriş seviyesi modellerde kullanılan, birde üst seviye monitörlerde kullanılan bambaşka TN paneller var.Özellikle üst seviye ürünlerde kullanılan yeni nesil TN panellerin hakkını vermeli. Zengin renk skalası, renk canlılığı, ve görüş açısı bakımından oldukça başarılı olduğunu söylemek lazım.

Mesela PG248Q G-Sync için giriş seviyesi olsa da TN panel için oldukça fiyatlı. TN kalitesi nasıldır sizce. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve hiç IPS panel kullanmadım. Bilen birisi kalitesinin ne denli iyi olduğunu paylaşabilir mi? Alacak kişiler için de ön bilgi olur hem.

Mesela PG248Q G-Sync için giriş seviyesi olsa da TN panel için oldukça fiyatlı. TN kalitesi nasıldır sizce. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve hiç IPS panel kullanmadım. Bilen birisi kalitesinin ne denli iyi olduğunu paylaşabilir mi? Alacak kişiler için de ön bilgi olur hem.
Şahsen denemedim ama Amazon'da yazılan yorumlara baktım. Birçok yorum birbirine benzerdi. Akıcılık üzerine üretilip 180hz ye çıkabilen, turnuvalarda kullanılan monitör olmasına rağmen renk ve görüntü kalitesinin diğer TN monitörlere göre oldukça iyi olduğu söylenmiş ama VA paneller kadar da iyi renk vermediği belirtilmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı