TN panel mi IPS panel mi?

azataydnx

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-29-11-45-23-660_com.positive.ceptesok.jpg
    Screenshot_2023-03-29-11-45-23-660_com.positive.ceptesok.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer profesyonel olarak sadece oyun oynacaksanız TN panel daha mantıklı ancak benim gibi bilgisayarı aktif olarak kullanıyor her şeyinizi bilgisayarda yapıyorsanız rahatlık açısından IPS. IPS alın geçin TN alınmaz artık.

Kaliteli TN ve kaliteli IPS arasındaki esas fark oyunlardaki gecikme süresi diyebilirim. Yani piyasadaki iki panelde türüne göre avantaja ve dezavantaja sahip. Standart bir kullanıcının ortalama bir IPS panelle hem oyunda hem de günlük kullanımda tatmin olacağını söyleyebilirim. Profesyonel FPS oyunu oynuyorsanız kaliteli bir TN monitör öneririm.

Ben genelde Valorant, CS ve LoL gibi oyunlar oynuyorum. Ancak fiyatları güzel ikisinin de hangisi almam gerekiyor?
Diğer ürün resimde.

Hocam sık sık video film izlerim diyorsanız TN kalitelisinden de olsa pek tatmin etmez ama oyunlarda kesinlikle eder. Benim bildiğim kadarıyla IPS ve VA panel daha doğru renk veriyor.

Kaliteli TN panel için bütçe çoğu kişinin yetmiyor.
BenQ'nun modelleri pahalı. Premium TN panel olanlar BenQ'lar.

O parayı 1080p/TN panele herkes gömmez. İşiniz gücünüz CS falan olmalı. Gerisi tıraş köpüğü olur.

Bu devirden sonra IPS panelden aşağısını tavsiye etmem. Hayatınıza renk girsin azıcık.

Yeni konular

Geri
Yukarı