TN panel vs. VA panel yan yana görsel farklar

VA paneller her ne kadar TN panellerden daha iyi görünse de benim fikrimce oldukça başarısızdır. Görüş açıları, parlaklık değerleri ve renk uzayı bariz bir şekilde IPS ve PLS panellerin altındadır.

Gayet yardımcı rehber olmuş. Lazım olan arkadaşlar için iyi bir yardım. Aynı zamanda da IPS panel gerçekten mucizevi panel olakla beraber, bütçesi yüksek olanların HZ ve ms özellikleri yüzünden TN panele geçmeleri beni hem üzüyor, hem şaşırtıyor...

Gayet yardımcı rehber olmuş. Lazım olan arkadaşlar için iyi bir yardım. Aynı zamanda da IPS panel gerçekten mucizevi panel olakla beraber, bütçesi yüksek olanların HZ ve ms özellikleri yüzünden TN panele geçmeleri beni hem üzüyor, hem şaşırtıyor...
Teşekkürler. Maalesef insanlar bilgisi olmadığı konularda kullandığı için karşılığında para aldığı twich yayıncılarına bakıp "ama onda da 1080Ti/2080 var o da 1080P TN panel kullanıyor" mantığı yüzünden hem kendi sağlıklarını hem de ceplerini zarara uğratıyor. Açıkcası ben XG2401 sıfır almamıitım fiyatı uygundu o yüzden seçtim ve o dönem bu VA panel 144 Hz ler çok yaygın değildi mecburiyetti diyebilirim ama şu devirde 1200 lira civarına yine 144 Hz olan VA panel almak varken gidip 1500-2000 TL vererek o monitörleri almak çok mantıklı değil.

TN VS MVA

Viewsonic 2457 MDH FHD - AOC Q3279VWF 2K

IMG_2607.JPG
IMG_2608.JPG
IMG_2609.JPG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı