TN Panelden IPS Panele Geçiş

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar, TN(VG245H) panel kullanıyordum ama Hz 75 olduğu için başka monitör almak zorunda kaldım. Aldığım monitör VG259QM IPS panel. TN panelde beyazlar daha beyaz ama IPS panelde hafif sarımsı. TN panele alıştığım için mi öyle, zamanla alışır mıyım IPS panele? Kısacası normal mi?

Uzun sure TN panel kullandiysan alisman biraz zaman alabilir. Aldiginiz monitor cok guzel ancak oyun icin en hizlisi TN Panel. Fast IPS teknolojisi cikti bu ondanmi bilmiyorum gerci.
Evet uzun zamandır TN panel kullanıyorum. Fast IPS özelliği var. Bu Fast IPS özelliği otomatik olarak mı açık geliyor peki, bilginiz var mıdır?

Arkadaşlar 2 sene TN panel kullandım, şimdi IPS panele geçiş yaptım. Ve gözlerim ağrıyor, bu alışma süreci mi sizce?
2 ay içinde 2 IPS monitör iade ettim gözümü ağrıttığı için şu an DELL 2721DS kullanıyorum. Bu da gözümü acıtıyor...
Var mı önerisi olan..
Sanırım yeni TN monitör alacağım iade edip...

Arkadaşlar 2 sene TN panel kullandım, şimdi IPS panele geçiş yaptım. Ve gözlerim ağrıyor, bu alışma süreci mi sizce?
2 ay içinde 2 IPS monitör iade ettim gözümü ağrıttığı için şu an DELL 2721DS kullanıyorum. Bu da gözümü acıtıyor...
Var mı önerisi olan..
Sanırım yeni TN monitör alacağım iade edip...
Yani alismasi o kadar uzun degil acikcasi ve o kadar da abartilacak fark yok gibi. Sanki psikolojik bir durum yaratmissiniz gibi geldi bana. Rahatlatacaksa TN panel disi tercih etmeyin.

Yani alismasi o kadar uzun degil acikcasi ve o kadar da abartilacak fark yok gibi. Sanki psikolojik bir durum yaratmissiniz gibi geldi bana. Rahatlatacaksa TN panel disi tercih etmeyin.
Hocam ilk aldığım IPS paneli 13 gün kullandım. Ve her seferinde aynısı oldu. Ekran en düşükte bile gözümü ağrıtıyordu.
VA panel deneyeceğim şimdi. Olmadı en son TN panel..

Geri
Yukarı