Tofaş Doğan L kaç litre yakıyor?

Yaklaşık iki üç ay önce gelen zamlardan sonra doğan s aracım bir lira civarı yakmaya başladı bende daha fazla dayanamayıp sattım çünkü o yakıtı hak eden bir araç olmadığını düşünüyorum. Ama biraz da kullanmana bağlı.

Merhaba,

Aracın kaç kuruş yaktığını hesaplamana gerek yok çünkü akaryakıt fiyatları çok değişken. O yüzden 100 km'de kaç litre benzin yaktığına odaklan, eğer tüple kullanıyorsan nekadar gaz yaktığıda önemli.

Normalde benzinden 1.2 kat kadar daha fazla LPG tüketir ama bu hesaplama iyi ayarlama yapılmış kaliteli bir LPG sistemi montajı sonrası olur. Yani araçtaki LPG kitine ve ayarlarına göre bu rakam değişiklik gösterebilir.

Bizim eski aracığımız Doğan L 'de edindiğimiz deneyim ortalama 100 Km / 9 lt civarı idi. Bu zaten aracın katalog bilgisi ile eşleşiyor. Motoru 1.6ie olan modeller daha az yakıyormuş bu arada.

Şehir içi yakıt tüketimi; 12.1 lt/100 km
Şehir dışı yakıt tüketimi; 7 lt/100 km
Ortalama Yakıt tüketimi; 9 lt/100 km

Ref:

İyi çalışmalar.

Tofaş kaç litre yakıyor sorusuna cevaplarken önce likle birkaç önemli konu var kim bahsetmemiş ben bahsedeyim biraz ..tofaş yazın kaç litre yakar tofaş kışın kaç litre yakar
iki arasında dağlar kadar fark vardır ..lpg beyini vardır bu cihaz sıcak suyla çalışır yani gazı verimli hale gelmesi için beyinin ısınması lazım arabayı çalıştırınca beyin ısınana kadar 5 dk geçer bu 5 gazı tam yakmadan atar 2 katı bilemedin 3 katı gaz yakar .yazın hemen ısındığı için bu durum çok az olur ..benzinle ısıtıp gaza geçerseniz kışın daha sağlıklı olur ..bu konuda kaç litre yaktığı sorulmuş yazın 11 falan kışın 15 falan

Tofaş kaç litre yakıyor sorusuna cevaplarken önce likle birkaç önemli konu var kim bahsetmemiş ben bahsedeyim biraz ..tofaş yazın kaç litre yakar tofaş kışın kaç litre yakar
iki arasında dağlar kadar fark vardır ..lpg beyini vardır bu cihaz sıcak suyla çalışır yani gazı verimli hale gelmesi için beyinin ısınması lazım arabayı çalıştırınca beyin ısınana kadar 5 dk geçer bu 5 gazı tam yakmadan atar 2 katı bilemedin 3 katı gaz yakar .yazın hemen ısındığı için bu durum çok az olur ..benzinle ısıtıp gaza geçerseniz kışın daha sağlıklı olur ..bu konuda kaç litre yaktığı sorulmuş yazın 11 falan kışın 15 falan
5 dakikada ısınan beyinde 5 dakikalık kullanımdaki fazla tüketim 100kmde 4 litre gibi devasa bir fark mı yaratıyor yani? Bomboş bilgi.

Lpgde yazın 11.5 civarı yakar
Kışın 13 civarı yakar

Hocam bu sadece Tofaş için mi geçerli yoksa diğer tüplü araçlar için de dahil mi bu konu?

Yaklaşık iki üç ay önce gelen zamlardan sonra doğan s aracım bir lira civarı yakmaya başladı bende daha fazla dayanamayıp sattım çünkü o yakıtı hak eden bir araç olmadığını düşünüyorum. Ama biraz da kullanmana bağlı.
2-3 ay önce lpg 17₺. 1₺ civarı yakması için aracın benzin tüketiminin 5 litre olması lazım :D
5 litreyi Dci motorlu clio bile yakamıyor. Şehiriçi 10 litre altını yakmıyor 1.6 kuşlar. Lpgde 11.5-12 civarı. Herhalde 2₺ civarı demek istemiştiniz.

2-3 ay önce LPG 17₺. 1₺ civarı yakması için aracın benzin tüketiminin 5 litre olması lazım :D
5 litreyi dCi motorlu Clio bile yakamıyor. Şehiriçi 10 litre altını yakmıyor 1.6 kuşlar. LPG'de 11.5-12 civarı. Herhalde 2₺ civarı demek istemiştiniz.

11 şubat 2022 de atılmış mesaj 😆😊 neredeyse 2 sene olmuş.

2-3 ay önce LPG 17₺. 1₺ civarı yakması için aracın benzin tüketiminin 5 litre olması lazım :D
5 litreyi dCi motorlu Clio bile yakamıyor. Şehiriçi 10 litre altını yakmıyor 1.6 kuşlar. LPG'de 11.5-12 civarı. Herhalde 2₺ civarı demek istemiştiniz.

Hocam arabayı satalı çok oldu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı